Участь кращіх викладачів в освітньому проекті «Наука про дані»
Кращі викладачі вітчизняних вишів з усіх регіонів України, що виявили зацікавленість дізнатися більше про найсучасніші тренди у галузях машинного навчання, обробки та інтелектуального аналізу великих обсягів даних, беруть участь в освітньому проекті «Наука про дані», презентованому 15 серпня 2017 р. в Києві.
Освітня платформа, що націлена на розвиток великих даних, була започаткована в Україні компанією Integrated Technology Laboratory (Intela, США) в рамках програми «Цифрова Україна» у тісній співпраці з Торгово-промисловою палатою України та НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».
Мета – розробка та реалізація проектів з машинного навчання
Об’єднання зусиль українських фахівців з системного аналізу, моделювання, інтелектуального аналізу даних, статистики, економіки та екології, та провідних фахівців компаній IBM, Tableau та Intela має за мету розробку та реалізацію спільних програм та проектів з машинного навчання, штучного інтелекту та аналізу великих даних.
За оцінками фахівців, у 2018-му році дефіцит спеціалістів, що володіють сучасними технологіями аналізу великих даних, становитиме 1.000.000. На сьогодні це найбільш популярні фахівці в світі. В результаті реалізації освітнього проекту передбачається в Україні відкрити центр компетенцій, який буде створено за участю вітчизняних вишів і передових IT гігантів. Центр компетенцій буде не тільки готувати фахівців, а й проводити їх сертифікацію, розробляти програмні продукти та забезпечувати їх технічне супроводження.
Що передбачає реалізація проекту «Наука про дані»?
Реалізація проекту передбачає проведення серії круглих столів, семінарів та тренінгів для викладачів вищих навчальних закладів. «Ця ініціатива сприятиме підвищенню конкурентоспроможності українських фахівців з цього напрямку та впровадженню отриманих результатів в реальний сектор економіки», – зазначив Генеральний директор та засновник компанії Intela, канадець українського походження Андрій Москальов.
Вперше у світі саме в Україні слухачам було видано цифровий диплом, реалізований за технологією блокчейн, яка підтримується компанією ІВМ для бізнесу. Ця технологія широко використовується у криптоіндустрії та більш відома широкому загалу завдяки біткоіну. Головною перевагою цифрового диплому на базі блокчейну від IBM є унеможливлення підроблення документу та фальсифікації даних. Широке запровадження цифрового диплому повністю виключає корупційну складову і дає змогу будь-кому, будь-де, у будь-якій точці світу пересвідчитись у правдивості представлених даних. Цей амбітний проект повністю готовий з технічної точки зору, необхідна лише підтримка та участь українських владних та освітніх інституцій.
У першому тренінгу, що пройшов в рамках освітнього проекту «Наука про дані» з 12 серпня, вже взяли участь на безкоштовній основі 242 викладачі з 48 вишів України. Отримані знання та навички вони зможуть застосувати вже найближчим часом у навчальному процесі при підготовці студентів, що мають володіти сучасними інноваційними технологіями.
В планах авторів проекту поширення його не лише в вишах, а також і в школах нашої держави.
В України в черговий раз з’явився шанс взяти участь у змаганні за світовий освітній ринок в царині високих технологій. Дуже важливо цим шансом скористатися.
Коляденко Володимир,
голова комітету з електронних комунікацій
Торгово-промислової палати України