Нещодавно відбулася цікава міжнародна подія, яка відкрила шлях культурного обміну між Україною та Чорногорією. Туристична організація та муніципалітет Котора, продакшен і промоушен STUDIO RAR та Асоціація по розвитку стосунків між Україною та Чорногорією організували культурну акцію між Національним музеєм Тараса Шевченка та Музеєм Котора.
Один з найбільших, значущих і шановних музеїв нашої країни – Національний музей Тараса Шевченка презентував одному з найповажніших музеїв Чорногорії – Галереї «Солідарність» картину заслуженого художника України Сергія Гнойового «Молитва», що брала участь у проекті, присвяченому 200-літтю від дня народження Тараса Шевченка. Сергій Гнойовий – графік і живописець, член Національної спілки художників України, картини митця зберігаються у приватних колекціях багатьох країн світу та виставляються у галереях України і за кордоном. Також були презентовані копії офортів  Тараса Шевченка – його автопортрет та пейзажі «Видубицький монастир» та «У Києві», які увійшли до серії «Мальовнича Україна».
На презентації були присутні представники муніципалітету Котора, серед яких мер Володимир Йокич, директор туристичної організації Ана Нівес Радович, директор Музею Котора Срджан Ковачевич та інші.
Унікальне місто Котор, стара частина якого охороняється ЮНЕСКО, зберігає більшість усієї культурної спадщини Чорногорії. В колекції галереї «Солідарність» зберігаються твори художників із багатьох країн світу. Відтепер в ній буде представлена і Україна. Ця подія познайомила чорногорців з українським мистецтвом та створила основу для дружби і співробітництва між Києвом та Котором, між Україною та Чорногорією.
  • Я хочу подякувати всім, особливо гостям з Києва, які сприяли здійсненню першого кроку в налагодженні співпраці між містами Котор та Київ. Співробітництво в галузі культури – це перший крок, який зблизить обидва міста та продовжуватиме взаємний обмін між двома країнами в галузі мистецтва, культури, науки, освіти, а також торгівлі. Ми сподіваємось, що це початок процесу, який оголошує про партнерство наших міст та майбутню співпрацю, – відзначила директор туристичної організації Котора Ана Нівес Радовіч.
  • Я хотів би подякувати всім трьом сторонам за організацію цієї важливої культурної події, яка відбувається сьогодні – що такий відомий музей, як Національний музей Тараса Шевченка з Києва, представляє свій подарунок у муніципальний державний заклад «Музей-Котор». Від імені муніципалітету Котора та від мене особисто я хочу сказати, що цей перший крок, який був зроблений у сфері культури, є початком плідної співпраці у всьому. Тобто зараз на цьому у місці все починається, і ця подія є відправною точкою співпраці Котора та Києва. Я вважаю, що це два міста, які знайдуть спільне розповсюдження співпраці. Гості з України відзначили захоплення, яке відчувають українці, коли відвідають наше місто. Я вважаю, що Котор, яке зберігає 70% культурної спадщини Чорногорії, має стати місцем, з якого починається культурне співробітництво наших країн та плідна співпраця взагалі, – сказав мер Котора Володимир Йокіч.
  • Я дуже вдячна локальної туристичної організації Котора та особисто пані Ані Нівес Радовіч та меріїї і особисто пану меру за підтримку нашої пропозиції та організації цієї події з боку Котора, а також пану Сабрії Вуличу, який сприяв початку відносин між нашими країнами. Ми раді презентувати частку української культурної спадщини з одного з найбільших, значущих і шановних музеїв України – Національного музею Тараса Шевченка Которському Музею. Унікальне місто Котор є культурною столицею Чорногорії, і ми раді започаткувати мистецьке співробітництво між нашими містами та країнами, адже культурна дипломатія є не менш важлива, ніж політична. Сподіваємося на подальшу співпрацю між Україною та Чорногорією, між Києвом та Котором, як у культурному сенсі, так і у всіх інших, – промовила керівник промоушен та продакшен STUDIO RAR, президент Асоціаціїї розвитку відносин між Україною та Черногорією Тетяна Колесніченко.
Також читайте:  Посли іноземних держав розмалюють найбільшу у світі «Шевченківську писанку»