Її активна позиція щодо України і підтримка у прагненні увійти до складу ЄС, робить пані Гармс для нашої країни однією з ключових фігур, що спрямовують процес реформ. Серед питань, які вона координує – «безвіз». В інтерв’ю «Fashionable Diplomacy in Ukraine» пані Гармс поділилася своїми ідеями та думками, які є у Європарламенті, щодо питань і перспектив безвізового режиму для України:
– Наскільки Європарламент був «за» вирішення «візового питання» для нашої країни?
– Більшість в Європарламенті проголосувала за надання безвізового режиму Україні. «Українці з нами! Ми хочемо вас!» – головний меседж Європарламенту громадянам України. Для мене день голосування, щодо цього питання, назавжди залишиться у пам’яті, адже це результат і моєї роботи протягом багатьох років. З однодумцями в Європарламенті ми неодноразово намагалися забезпечити безвізовий доступ українців до Європейського Союзу. І в останні три роки ми побачили, що це стає реальністю.
– Як вважаєте, українці відчувають, що Європа дійсно опікується питаннями України?
– Українці… що ж… часом вони розчаровані ЄС… часом вони знову закохуються в ідеї ЄС… Як на мене, що б європейці не робили, українці вирішують, як їм жити… це головний принцип і шлях до демократії.
– Можливо, Україна здебільшого чекає від Європи грошей, а не порад?
– Українці, як і багато інших країн, потребують не лише фінансової, а й політичної підтримки. Чесної підтримки для позитивних змін в країні. Це обов’язки громадян та держав ЄС, це обов’язки перед європейською ідеєю. Європі також багато користі від стійкого демократичного розвитку України. І насамперед зараз, у час російської агресії проти України… Всі повинні розуміти, що це стосується безпеки всього континенту. Ми повинні разом розвивати Україну, удосконалювати наші відносини. Демократична держава на сході Європи сьогодні є гарантією безпеки у першу чергу для ЄС.
– В Європі є чітке розуміння, що Україна стоїть на сторожі європейського миру?
– Дуже важко сказати, але збільшується кількість людей, які все краще розуміють це…
– Пересічних громадян чи політиків?
– І пересічних громадян, і політиків… Наше суспільство усвідомлює ризики для всього континенту з того часу, як містер Путін знову зробив Росію дуже агресивною державою.
– Безвізовий режим – нібито його так довго чекали, і ніби так раптово ухвалили…
– Це не було раптово. Безвізовий режим – тривалий процес. Україна працювала над довгим списком умов (їх понад 140). Безвізовий режим днями стартує, бо українці заслуговують на це – вони виконали вимоги. І Європа, і Україна, та й увесь континент матиме користь від більшого контакту між людьми, більшого обміну між нашими громадянами, тому що це є основою. На що націлений безвізовий режим? Мати свободу руху не лише для політичної та економічної еліти, а й для кожного.
– Чи є запровадження безвізового режиму визнанням Європою що Україна – не загроза для Європи?
– ЄС зробив би величезну помилку, якщо б люди вважали Україну ризиком. Україна – величезний шанс, бо це найбільша сусідня країна для ЄС на сході, це нація, повна талановитих багато-гранних людей, громадян, які хочуть працювати, робити свій внесок у розбудову європейської родини. Отже, як на мене, це була б величезна нісенітниця, якщо б люди вбачали в цьому безвізовому режимі ризик. Навпаки! Це відкриє нові можливості і для Європи в цілому і для України зокрема!