ДОТИК ВІЧНОСТІ. Класичний ювелірний дім «Лобортас»

Класичний ювелірний дім «Лобортас» – славетна, всесвітньо відома майстерня. Гордість ювелірного мистецтва України. Творча лабораторія і конструкторське бюро ХХІ століття. За 26 років свого існування художниками і майстрами Дому «Лобортас» створено понад 120 винаходів і різних новацій, ноу-хау в області обробки дорогоцінних каменів і металів. Це нова школа високохудожніх, ексклюзивних ювелірних прикрас, творчим керівником якої є український винахідник Ігор Лобортас.

1
Класичний ювелірний дім «Лобортас»

Іноді мене запитують: Кому належить майстер Лобортас та його мистецтво…

Безумовно всім, але перш за все Україні та українцям! Класичний ювелірний дім «Лобортас»

Повертаючись у минуле…

Починалося все з ідеї і величезного бажання втілити мрію.

У непрості 90-ті роки ми і почали свою діяльність. Попервах займалися обробкою ювелірних і виробних каменів, виробництвом мельхіорової біжутерії. Пізніше створили власну галузь з огранювання дорогоцінних каменів і почали створювати ювелірні вироби. Працювали довго, створювали багато і постійно навчалися.

Взагалі-то, у мене завжди були великі амбіції, особливо в творчості. Дивувало і захоплювало скрупульозне рукоділля. І дуже хотілося в цьому досягти успіху. У 1998-му році виникла ідея створити серію ювелірних виробів світового значення, яка була б рівноцінною шедеврам Карла Фаберже – «Великодні яйця» і Альфреда Картьє – «Магічний годинник». В результаті з’явилася колекція «Світ на долоні», яка стала класикою. У наступні роки я і мій творчий колектив створили багато всесвітньо відомих ювелірних прикрас. Різні оригінальні шкатулки, портсигари, кулони, підвіски та браслети, кольє та сережки – все це створено руками наших умільців – майстрів Класичного ювелірного Дому «Лобортас».

«Танець ангела»

Відома каблучка, в якій закріплено 837 діамантів, за кількістю дорогоцінних каменів увійшла до Книги Рекордів України.

Також читайте:  Український інститут створює додатковий вимір — культурну дипломатію

Класичний ювелірний дім «Лобортас»

 «Царівна Лебідь»

Славетна золота каблучка виконана в незвичному стилі. В той же час у ній чуються нотки композитора Римського-Корсакова, упізнається класичний вигляд казкового птаха. Це своєрідний бенефіс ювелірного мистецтва!

Класичний ювелірний дім «Лобортас»

Діамантовий рекорд світу!

Важко навіть уявити, як у такий маленький виріб вдалося умістити стільки камінчиків. Каблучка «Царівна Лебідь» одразу стала не просто ювелірним виробом, а втіленням мрії, думки, сплетінням магії, таланту й досконалості. Мабуть не дарма провідні світові експерти визнають вироби Дому «Лобортас» еталонними в світі шедеврів ювелірних прикрас, а усі наші інтелектуальні й технологічні розробки – мистецтвом найвищого рівня й ґатунку.

Каблучка під назвою «Царівна Лебідь», виготовлена з 18-каратного білого золота й прикрашена 2525 діамантами від 0,001 до 0, 05 карат і загальною вагою 10,48 карата. Орієнтовна вартість виробу – $ 1,3 мільйона.

«Босфорські походи»

Славнозвісні шахи з електромеханічним секретом об’їхали весь світ, збираючи призи та овації.

Багато хто нас копіює, пристрасно бере за основу, наслідує культурні традиції. Безперечно, такі обставини не можуть нас не втішати, навпаки – постійно спонукають до нових творчих звершень.

Класичний ювелірний дім «Лобортас»

Запонки «Трамп»

До нас звертаються не як до хороших виконавців, а перш за все, як до креативних дизайнерів, художників, і, якщо хочете, інженерів-конструкторів ювелірних виробів. Між іншим, подаровані нами запонки Президенту США Дональду Трампу – це ексклюзивне замовлення його наближених. В подарунку американському Президентові нам довелося піти на компроміс: задовольнити замовника і разом з тим продемонструвати авторський почерк і свою індивідуальність.

Також читайте:  Демократична держава на сході Європи сьогодні є гарантією безпеки ЄС. Ребекка Гармс

Звісно, Дональд Трамп – заможна людина, мільярдер. Він багато чого може собі дозволити. Але від нашого подарунку він був у захваті і приємно здивований. Суть в тому, що крім дорогоцінних каменів і металів у виробі була застосована одна цікава механічна дія, всім відома ще з уроків фізики. Дональд Трамп став першим в світі володарем ексклюзивних запонок з гіроскопом – пристроєм, здатним реагувати на зміну кутів орієнтації тіла, на якому воно встановлене. Найпростіший приклад гіроскопа – дзиґа. Ці запонки були вручені Дональду Трампу в 2016-му році, під час нашої з ним зустрічі в клубі Мар-а-Лаго в Палм Біч у Флориді.

Класичний ювелірний дім «Лобортас»

Запонки «Трамп» – інноваційна й абсолютно індивідуальна прикраса. На центральній частині – портрет Дональда Трампа, виконаний в техніці фініфті. Стійки запонок – стилістичне втілення хмарочоса Трамп-тауер в Нью-Йорку, а замок – у вигляді частини ключки для гольфу з м’ячем і фрагменту поля для гольфу. У запонок вперше застосована гіроскопічна система, коли центральна частина прикраси завжди залишається в одному положенні – це революційна подія в світі чоловічих аксесуарів.

Також читайте:  Відень на Дніпрі

Кілька слів про посольські дари…

Ми створили багато таких подарунків і щедро їх роздарували. Наприклад, духовному лідеру тібетського буддизму і Лауреату Нобелівської премії миру Далай-ламі XIV була піднесена дорогоцінна статуетка у формі ченця-філософа.

А ось астронавтці НАСА українського походження, першій українській жінці, яка побувала в космосі, Хайдемарі М. Стефанишин-Пайпер ми з радістю подарували прикрасу у формі глазурованого дерева, виготовленого в найкращих традиціях Дому «Лобортас».

Бесіду вів Сергій Сивак

 Підносити дорогий подарунок — це майже наука, перепустка у вищий світ, ділові кола. Мабуть, не дарма в прадавні часи обмінювалися дарами. Цей своєрідний ритуал знайшов своє відображення і в сучасному світі. Часто-густо обмін подарунками можна бачити під час візитів офіційних урядових делегацій. У міждержавних стосунках це вважається хорошим тоном, запорукою успішної дипломатії, зміцненням особистих і ділових відносин міжнародного істеблішменту.