Який зміст має фраза: «Краса врятує світ»?
Якою б фігуральною вона не здавалась, щиро вірю, що Достоєвський мав рацію. Вона врятує, якщо буде об’єднуючою та яскравою силою в боротьбі за цей світ. Як творчим людям захистити свою країну? Як привернути увагу світу до нашої багатостраждальної Батьківщини, щоб її образ викликав не тільки жалість, а повагу? Як пробудити почуття, викликати подив, захоплення і головне — бажання захистити Україну через образ тендітної дівчини, якій загрожує небезпека?
Багато людей сприймають інформацію через готові образи. Тому комплексне створення картини сильної єдиної країни, згуртованої культурою і духом, швидше приверне увагу, ніж часом малопереконливі слова або дії політиків і дипломатів. Цікавий прецедент зв’язку моди і політики, коли з’явиться можливість через культуру суспільства виносити потоки представленої інформації на інші рівні свідомості.
Унікальною ідеєю здалося представити світові цілу країну на подіумі. Так народилася ідея створення загальної колекції «Найулюбленіша» від дизайнерів з різних регіонів України, в якій би втілилася ідея єдності України та її високий потенціал.
Реалізація проекту мала комплексний підхід: створення фільму про красу регіонів України, музичний супровід на декількох мовах і глибинна мудрість в деталях одягу, завдяки вивченню регіону і пошуку найцікавіших особливостей крою. Завданням було — в елементах старовинного одягу знайти сучасні тренди, здатні здивувати світ і зробити його красивішим. Так показ «Найулюбленішої» з успіхом пройшов у Нью-Йорку, в Торонто, Тунісі, в аеропортах Бориспіль та на злітному полі аеропорту Київ, в Одесі, Дніпропетровську і Харкові. За 40 хвилин показу іноземці можуть зрозуміти, наскільки красива і різна Україна, це ніби екскурсія країною по подіуму!
Культурно-дипломатичні стосунки в рамках проекту «Національного партнерства в легкій промисловості України «Fashion Globus Ukraine» вже познайомили українську культуру із рядом країн — Італією, Канадою, Словаччиною, США, ОАЄ, Індонезією, Тунісом. Так за три роки існування проекту було створено немало і в економічному сенсі. «Fashion Globus Ukraine» є членом Ради експортерів та інвесторів при МЗС України.
А співпраця кадрової дипломатії та народної взагалі безцінна! Так, як приклад, 30 листопада 2016 у Вашингтоні відбувся культурний вечір з демонстрацією колекцій найвідоміших українських дизайнерів Роксолани Богуцької, Олени Даць, Голди Виноградської, Олени Серебрової, Людмили Бушинської та Оксани Полонець. Серед запрошених були сенатори та політики вищого ешелону США. Високе сприйняття України цього вечора дозволило провести один із важливих для України законопроектів до Сенату США.
Голда Виноградська, Голова національного партнерства в легкій промисловості України Fashion Globus Ukraine
Тож через шлях краси, мудрості та щирого бажання змінити світ на найкраще можна отримати те, що здається неможливим. Це і є справжня Дипломатія!