Klitschko Foundation: Діти мають право на втілення мрій у рідній країні

Не обов’язково бути чемпіоном у спорті, головне — стати чемпіоном у житті. З таким гаслом команда Klitschko Foundation і волонтери фонду надихають дітей на перемоги.

0

Нам принципово показати дітям — реалізувати себе можна в Україні. Для цього не обов’язково їхати за кордон. А якщо їхати — то за досвідом. Але жити і працювати треба тут. Війна закінчиться, у нашої країни є перспективи і треба дати їм шанс, — говорить Аліна Носенко, директор Klitschko Foundation.

Благодійний проект брати Віталій та Володимир Клички започаткували в Україні 15 років тому

Сьогодні фонд успішно працює, щоб створити можливості для розвитку дітей і молоді. В Україні його знають за спортивними, освітніми та науковими проектами. За цей час організація допомогла десяткам тисяч дітей і на цьому не зупиняється. Більше про це розповідає Аліна Носенко.

Klitschko Foundation: Діти мають право на втілення мрій у рідній країні

 Якими проектами займаєтеся зараз?

— Фокусуємося на трьох головних напрямках — спорт, освіта та наука. У програмах беруть участь школярі, студенти. Продовжуємо наші уже відомі в Україні проекти, які системно реалізуємо протягом більше 5–7 років.

У спортивних проектах беруть участь загальноосвітні школи та спортивні секції. І не важливо, чи стануть діти чемпіонами, головне, аби вони вчилися досягати великих цілей у житті. Тому й умови для занять мають бути гідними, а вчителі і тренери — любити свою справу.

У конкурсах на проекти переважно виграють невеликі міста і села

Там люди добре знають один одного, тому легше об’єднатися для досягнення спільної цілі. Наприклад, на шкільних подвір’ях переможців “Клич друзів — граймо разом” встановлюємо спортмайданчики. На сьогодні їх уже 191 у всіх регіонах України. У «Посилці успіху» школи та секції отримують 15 кілограм спортивного інвентарю: футбольні, волейбольні та баскетбольні м’ячі, скакалки, маніжки, секундоміри. Державне фінансування спорту відбувається несистемно. Відповідно, не можна розраховувати, що з’явиться нове здорове покоління. Не кажучи вже про великі спортивні перемоги.

«Команда мрії» їде представляти Україну на змагання у Німеччину

Також ми виховуємо спортивних дипломатів. «Командою мрії» називаємо молодіжну футбольну команду, яка їде представляти Україну на змагання у Німеччину. Два тижні вони грають футбол з дітьми з 4–5 країн. Другий рік поспіль їздимо туди. Діти загартовуються — живуть у палатках, їдять макарони і сосиски. Але вони задоволені — бачать іншу країну, інший менталітет, об’єднуються, нарешті розуміють, для чого їм знання англійської.

Також читайте:  «Індивідуальність є важливішою за модні тренди» - Айна Гассе

Цьогоріч Klitschko Foundation організував вже 19-й Міжнародний турнір для молодих боксерів

За весь час у ньому взяли участь спортсмени з 35 країн світу, які стали згодом відомими боксерами.

Klitschko Foundation: Діти мають право на втілення мрій у рідній країні

«Школа успіху» — це освітній проект. Останні два роки з семи робимо окремі школи — для хлопчиків та дівчаток. Це забезпечує гарний результат. Понад 50 спікерів приїздить на зустрічі з дітьми. Також вони відвідують різні організації та підприємства: від IT-компаній до КМДА та Адміністрації Президента. Для нас важливо, щоб діти з невеликих міст не думали, що весь світ у Києві. Що треба переїхати сюди і забути своє місто чи село. Ми кажемо: «Світ сьогодні настільки глобалізований, що технології дозволяють стати мільйонером, працюючи у своєму селі». На участь у проекті ми отримали 3900 заявок, з яких відібрали лише 100 дітей. Тепер вони мають організувати такі проекти у своїх школах, щоб інші мали змогу долучитися та отримати знання та навички.

Втретє ми проводимо конференцію Falling Walls Lab Kyiv, на якій виступають молоді науковці і новатори. Цього року переможцями стали стартапи у сферах фізики та юриспруденції. Тепер вони готуються презентувати свої ідеї на конференції у Берліні, де змагатимуться з представниками з 50 міст світу.

А ще є відома програма стажування для студентів у фонді

— Програма стажування проходить двічі на рік. Беремо 20 студентів восени і навесні. Це студенти 2–4 курсу. Після стажування їм простіше знайти себе у житті. Вони мають перший досвід роботи в реальних проектах. Коли з’являється вакансія, то завжди пропонуємо спершу нашим стажерам. Система побудована так, що вони закінчують університет і вже мають серйозну базу. Всі вони виходять від нас, готові працювати у провідних компаніях та організаціях.

Також читайте:  Бельгійські інвестиції в Україну та особливості навчання у бельгійських університетах

Коли брати Клички створювали фонд, яку мали головну мету?

— Віталій і Володимир хотіли дати дітям можливості, яких не мали самі. Більшість проектів придумали брати Клички. Це і облаштування майданчиків, і освітні програми, і міжнародні обміни. Вони розповідали, що ідея виникла після поїздок за кордон. Їх вразив рівень організації і умови, у яких займаються спортсмени. Тоді вирішили — українським дітям необхідне нове обладнання та безпечні приміщення. Тому головна наша задача — надихнути дітей, щоб вони боролися за свої мрії, вірили у власні сили. Не обов’язково бути чемпіоном у спорті, головне — стати чемпіоном у житті.

Klitschko Foundation: Діти мають право на втілення мрій у рідній країні

За весь час роботи фонду вдалося інвестувати у благодійність понад 78 мільйонів гривень. Це не лише кошти братів Кличків. Хто ще допомагає?

— Ми беремо участь в міжнародних грантових програмах. Допомагає український бізнес. Значні суми вдається зібрати на благодійних вечорах. Підтримати нас приїжджають друзі братів Кличків із усього світу. Найбільше за такий вечір збирали 3 мільйони доларів.

Партнерство з великими вітчизняними і міжнародними гравцями допомагає будувати репутацію фонду. Для нас важливо також формувати довіру пересічних українців до благодійних проектів. Зараз люди охоче дають кошти на медицину, підтримку військових, але стратегічні цілі поки не такі популярні. З іноземними донорами навпаки. Вони радше підтримають розвиток спорту, освіти, науки, оскільки розуміють цінність превентивної благодійності. За цими сферами майбутнє України. Ми маємо силу його творити.

Також читайте:  O! GOROD - Ресторан твого міста

Скільки вдалося реалізувати дитячих мрій за майже 15 років?

— За цей час у наших проектах взяли участь близько 650 тисяч дітей. Більшість не вірили у свої сили і не знали, як реалізувати мрії. Я впевнена, що нам вдалося закласти хоча б одну цеглинку для будівництва мрії кожного з них.

Хто з братів Кличків більший ідейний натхненник роботи фонду — Віталій чи Володимир?

— Вони обидва дуже активні. Останні два роки Віталій не є ні членом правління, ні членом наглядової ради. Але він бере участь у наших проектах, проводить лекції дітям як засновник благодійної організації. Політика з благодійністю не пересікається. Бажання і завзяття у обох братів дуже сильні. Стараються приділити кожному проекту максимум часу.

Klitschko Foundation: Діти мають право на втілення мрій у рідній країні

Поділіться планами з нашими читачами

— Найближчим часом плануємо відкрити фонд і в Німеччині. Хочемо більше цінностей інтегрувати в українське суспільство із західних країн, а там — поширювати свої. Познайомити наших дітей з однолітками з інших країн. Щоб не здавалося, що ми відділені від світу.

Яку місію перед собою ставите?

В Україні упереджене ставлення до благодійності і фондів. Ми поширюємо цінність відкритості — до партнерів, спонсорів, колег — будь-кого, хто цікавиться діяльністю фонду і хоче разом з нами втілювати проекти. Ми проводимо відкриті заходи — наукова конференція, відкриття спортивного залу чи майданчика на подвір’ї школи. Кожен може відвідати, усі вони безкоштовні.

«Фонди мають бути просвітителями. Людям потрібно пояснювати, чому соціальна тема важлива, і як вони самі можуть стати драйверами зрушень. В грудні ми плануємо запросити молоді громадські організації та благодійні фонди. Вони усі хочуть змінити світ, але не завжди знають як. Ми поділимося експертизою і надихнемо їх на системні зміни», — стверджує Аліна Носенко.