«Це велика честь та шана для мене — отримати міжнародну премію «Людина року» в галузі дипломатії в Україні. Я сприймаю цю відзнаку насамперед як символ особистої великої відповідальності та відповідальності усього корейського посольства в Україні. Ми отримали цю відзнаку разом — я та корейські дипломати у Києві»
Будь ласка, розкажіть нам про початок двосторонньої співпраці між нашими державами.
— Дипломатичні відносини між Україною та Кореєю почалися 10 лютого 1992 року й тому минулого року ми відзначали 25 річницю встановлення дипломатичних зв’язків.
Що Ви вважаєте пріоритетним напрямом у співпраці між Україною та Кореєю?
— Ми розвиваємо усі сфери співпраці — економічну, політичну та гуманітарну. Але я хотів би окреслити саме економічну співпрацю в якості найбільш пріоритетного напряму в наших двосторонніх відносинах. Україна має величезний економічний потенціал, й Корея може бути надійним партнером у цій галузі. Таким чином економічна співпраця здатна уможливити ефективне співробітництво в інших галузях й саме через це ми визначаємо економічний компонент як пріоритетний у нашій діяльності в Україні.
Що знають про Україну в Кореї?
— Зараз у корейців з’являється все більше й більше розуміння про Україну. Нам потрібно розуміти Вашу країну, й сподіваюсь, що діяльність нашої дипломатичної місії у Вашій країні сприятиме й далі цьому процесові. Водночас хотів би зазначити, що для досягнення мети наше посольство та Ваш уряд могли б працювати тісніше. Ми називаємо це публічною дипломатією. Ми маємо працювати, оскільки є певний момент недооцінки України у Кореї та Кореї в Україні. Через це ми й продовжуємо працювати. Ми розуміємо, що Україна є переважно орієнтованою на європейський ринок, у той час як Корея орієнтована на торгівельну зону тихоокеанського регіону, і це природно. Але повторюся — Корея може бути дуже надійним економічним партнером України. Ми маємо схожі виклики та компліментарний національний характер.
Впевнений в тому, що нам потрібно також налагоджувати та зміцнювати й контакти у туристичній сфері.
Ви стали переможцем національної української премії «Людина Року». Як Ви ставитесь до цього?
— Я не сподівався, що стану лауреатом такої престижної нагороди. Це велика честь та шана для мене — отримати такий міжнародний приз в Україні. Я відчуваю велику відповідальність, тому що Україна очікує багато від мене та від Кореї. Ось чому я сприймаю цю відзнаку насамперед як символ великої відповідальності. Маю на увазі і свою особисту відповідальність і відповідальність усього корейського посольства в Україні. Ми отирали цю відзнаку разом — я та корейські дипломати у Києві. Така нагорода — це як імпульс для нас, щоб сповненими сил та наснаги рухатися далі у своїй роботі. Інколи дуже важко вибудовувати мости та зміцнювати зв’язки дружби між народами та урядами. Це не легка справа. Але відзнаки такого рівня дають нам нові сили, щоб продовжувати рух уперед на користь обох народів.
Якими були Ваші перші враження від України та українців?
— Ви знаєте, є багато спільного між нашими народами. Звісно, відмінності дуже помітні, але водночас багато спільного. Українці доброзичливі та товариські люди. Їхні прагнення спрямовані на дружнє спілкування, не лише на бізнес. Корейці також високо цінують дружбу, довіру, вдячність та людяність — звісно ж, деякі надають перевагу зиску та бізнесу, але для більшості українців та корейців людяність є на першому місці. Інколи корейці бувають дуже балакучими та комунікабельними. Теж саме можу сказати й про українців.
Чи багато Ви подорожуєте Україною?
— Звісно, я вже відвідав усі ключові регіони Вашої країни: Львів, Вінниця, Одеса, Дніпро, Херсон, Запоріжжя та ін. Як я вже казав, ми приділяємо багато уваги економічній співпраці між нашими державами. Нас цікавить і українська сільськогосподарська галузь, і українська промисловість. Ми хотіли б збільшити обсяги наших інвестицій до українського виробничого сектору, а така форма співпраці вимагає глибшого знання Вашої країни.
Що Вам найбільше подобається у нашій країні?
— Найбільше мені подобається столиця України, місто Київ. Це неймовірно гарне місто. Знаєте, я вранці зазвичай йду пішки від своєї резиденції на роботу, а на вихідних іноді гуляю на Трухановому Острові, де дуже тихо і де я можу по-справжньому відпочити та насолодитися природою. Таких міст як Київ не багато, і не лише у Європі.
Наразі Україна переживає непрості часи. Чого б Ви хотіли побажати читачам нашого журналу?
— Справді, Україна зараз має багато викликів, але водночас у вас вже є багато досягнень, якими можна пишатися. У корейців та українців є ще одна спільна риса — ми дуже вимогливо ставимося до уряду. Більшість українців не задоволені досягненнями уряду, але незважаючи на виклики, ви багато чого досягли за ці останні 3 роки: рухаєтеся у правильному напрямку, впроваджуєте правильну політику, стаєте більш відкритими та зрілими як країна.
Також я вважаю, що ваші люди дуже цивілізовані та освічені — я чув, що близько 1-го мільйона внутрішньо переміщених осіб переїхали до Києва і місто прекрасно впоралося. Я вважаю, вам варто мати трохи більше терпіння та гордитися своєю країною, і також важливо переглянути та змінити свої орієнтири.
20 років тому Корея пережила азійську фінансову кризу — більш ніж 2 мільйони людей втратили роботу, навіть деякі корейські олігархи збанкрутували. В той час було прийнято багато реформ. Ми пережили всі ці труднощі та стали сильнішими. Іноді нам потрібно щось на кшталт шокової терапії, чи переорієнтація, щоб рухатися вперед. Тому хочу побажати українцям впевненості в собі: не бійтеся кризи та викликів, тому що вони можуть бути прихованим благословенням.