Зі стартом безвізу комунікація між Україною та країнами ЄС набирає обертів. Одним із напрямків взаємовигідних відносин є туризм, завдяки якому кожна країна розкриває себе з різних сторін: географія, архітектура, історія, культура, медицина та багато іншого.
Відкриття Центру туризму Греції в Україні
Цієї осені у Києві відкрився «Центр туризму Греції в Україні», в якому українцям дадуть відповіді на найрізноманітніші питання про подорожі Грецією та допоможуть організувати мандрівку на будь-який смак, від простого до найвибагливішого.
Про відкриття Центру туризму Греції в Україні та про його діяльність для Fashion of Diplomacy розповідає директор Іоанніс Дасопулос.
Скажіть, будь ласка, чому було вирішено створити подібний центр в Україні?
Україна не просто наш давній друг та торговельний партнер. Україна є великою країною. Вона має велетенський, просто безмежний потенціал. Втім, ні для кого не є таємницею, що головним напрямком україно-грецького співробітництва є туризм. Тому створення Центру Туризму Греції, передусім, спрямоване на впорядкування ринку туристичних послуг. Хочу окремо наголосити – йдеться про грецькі туристичні послуги для українських туристів. Ми хочемо аби до Греції їздило якомога більше українців.
Якими є його головні функції?
Передусім ми хочемо аби будь-який українець у Греції почувався немов удома. Ми хочемо аби людина, їдучи до нас, могла обирати той спектр послуг, який їй дозволяють її фінансові можливості. Людина має знати, наприклад, де можна взяти таксі в аеропорту, у якій банківській мережі можна обміняти валюту за найвигіднішим курсом. Це не є дрібницями. Подібне інформування є одним із наших ключових пріоритетів.
Як би Ви охарактеризували тих, кого Ви бачите основними клієнтами подібного інформаційного центру?
Це усі, хто хоче відвідати Грецію. Ми надаємо інформацію не лише про грецькі туристичні компанії, не лише про грецькі готелі. Ми інформуємо з приводу цікавих фактів, які стосуються грецької інфраструктури та цікавих місцин у нашій країні, які не завжди потрапляють до поля зору туристичних операторів. Якщо, скажімо, якийсь український студент захоче відвідати Грецію та побачити могилу Аристотеля, то ми порадимо йому як це зробити, де зупинитися, чим та як найдешевше та найшвидше добратися. Також, я думаю, ви чули про програми Work and Travel. Ми хотіли б мати подібну програму щодо Греції – ми хочемо аби молоді українці відвідували нашу країну, вчили нашу мову, знайомилися з нашими традиціями.
Чи є зацікавленість грецької сторони мати подібний український центр у себе?
Я не можу нічого сказати з цього приводу, адже подібна ініціатива має походити з української сторони. Особисто я був би задоволений, якби українці мали б подібний центр в Афінах та інформували греків щодо особливостей подорожей Україною. Маю зазначити, що українське посольство у Греції робить важливу, складну та кропітку працю, знайомлячи греків з Україною, і робить цю справу дуже і дуже професійно. Це стосується не лише туризму, але й культури та бізнесу.
Що б Ви хотіли побажати українцям?
У вас зараз складні часи. Я знаю про це. Я відносно недавно в Україні, але мене вражають та надихають надзвичайна працелюбність та незнищенний оптимізм вашого народу. Я закохався в Україну та в українців, тому переконаний, що на вас чекає велике та чудове майбутнє…