Виникнення криптовалют та запровадження електронних грошей стало однією із головних інновацій нашого часу

0

Про головні особливості криптовалютного ринку та про його розвиток в Україні розповідає Дарина Казарянц, професійний фінансист, керівник проекту компанії MOSBY Asset Progressive Fund Limited у Центральній та Східній Європі.

Криптовалюта є досить новим та поки що незвичним явищем для України та для української бізнес-спільноти. Розкажіть, будь ласка, читачам нашого видання, що таке криптовалюта та у чому інноваційна цінність криптовалюти?

— Насамперед інноваційна цінність криптовалюти полягає у тому, що вона дозволяє здійснювати фінансові послуги нового покоління. Про що йдеться, передусім? Маємо на увазі три базові речі — анонімність, оперативність та надійність.

Анонімність — дозволяє людині, яка виходить на ринок крипто валют, займатися фінансовими операціями, не боячись пильної уваги наглядових органів та шахраїв.

Оперативність — дозволяє уникнути тих подекуди задовгих бюрократичних процедур, які, на жаль, трапляються в усій глобальній банківській системі. До того ж, багато банків не працюють у вихідні дні не лише в Україні, але й по всьому світу. Завдяки ринку криптовалют Ви можете здійснювати фінансові операції у будь який день та час, переказуючи кошти до будь якої частини світу миттєво.

Хочу зазначити ще декілька аспектів — один із них — це обмеження по сумі, коли ви з України переказуєте кошти, то наша банківська система встановлює обмеження у сумі переказу, тобто ви можете відправити лише до 500 доларів США. Коли Ваші кошти у біткоїнах, такого обмеження не існує. Другий аспект — відсоток за транзакцію. Наша банківська система встановлює сплату за транзакцію до 20 % залежно від суми, роблячи транзакцію в біткоїнах, максимальна сплата за транзакцію становить до 3 %.

Також читайте:  Привабливе і якісне довголіття стає реальністю з Mayami Beauty Esthetic

Надійність — полягає у тому, що криптогроші, насамперед біткоїн, не зазнають жодного впливу інфляційних процесів, тобто валюта біткоїн не піддається знеціненню.

Що підштовхнуло Вас займатися інноваційним бізнесом криптовалютнго ринку?

— Я закінчила Київський національний економічний університет за спеціальністю «банківська справа». Маю досвід роботи у різних фінансових установах. Компанія MOSBY та три її засновники з різних країн, прізвища яких я не маю права розголошувати, звернули увагу на мою діяльність та на мої досягнення. Я успішно виконала низку інвестиційних проектів на доручення компанії — таким чином, я отримала пропозицію

«Усі країни, які визнали біткоїн офіційним платіжним засобом, відчули на собі стабілізацію економічної системи»

 долучитися до розвитку ринку криптовалют у нашій країні. Маю надію, що Україна раніше чи пізніше долучиться до тих країн, де біткоїн буде визнано офіційним платіжним засобом.

Наскільки перспективною для світового ринку криптовалют є наша країна?

— Компанія MOSBY не даремно розпочала свою активність у нашій країні. Можу сказати, не розголошуючи корпоративної інформації, що є певна кількість людей, які взяли участь в майнінгу біткоїна за посередництва нашої компанії. Ці люди є представниками як ділової, так і політичної еліти, і така їх активність дає нам надію, що розвиток фінансових послуг нового покоління в Україні матиме велике та цікаве майбутнє. Хотіла би зазначити, що компанії MOSBY належать певні активи у нерухомості землі та надр у Південній Африці, в Королівстві Лесото. Адже це є найоптимальніше місце, відповідно до усіх технічних характеристик, для майнінгу біткоїнів і може виступати гарантом нашої діяльності.

Виникнення криптовалют та запровадження електронних грошей стало однією із головних інновацій нашого часу

Для розвитку Вашого бізнес-проекту Ви обрали віддалену країну — Лесото? Там є певні преференції для ведення бізнесу?

Також читайте:  ZTE на сторожі цифрових інтересів України

— Ну, по-перше, — в Лесото земля у нашій власності. Вже більше 25-ти років ми перебуваємо на цій території і займаємось видобутком золота та діамантів, а також входимо до великого китайського конгломерату, який є одним з найбільших власників цього бізнесу на території Африки. Тому встановлення майнінгової ферми відбувається на нашій власній землі. Завдяки цьому, ті інвестори, які працюють з нами у цій сфері, мають високий профіт у розмірі 50 % від загального прибутку.

По-друге, — у цій південноафриканській країні умови для ведення такого бізнесу найсприятливіші. Додатково ми підписали Договір з міжнародною китайською страховою компанією, яка страхує усі складові бізнес-процесу: комерційні ризики, придбане майно, прибуток, тобто інвестор максимально захищений від самого початку вкладання коштів.

По-третє, — у цій країні найдовший світловий день, тому ми встановили сонячні батареї, які дають нам необхідну кількість електроенергії для майнінгових серверів. Хочу наголосити на тому, що таким чином компанія MOSBY забезпечила інвесторів безкоштовною електроенергією. Отже, затратну частину максимально знижено, що додатково забезпечує такий високий відсоток прибутку. Та й взагалі, ця країна є історичним центром з видобутку діамантів, адже найчистіший та найякісніший діамант за всю історію людства було знайдено саме на території Південної Африки.

Скільки країн вже визнали криптовалюту на офіційному рівні?

— Поки що таких країн не дуже багато. Принаймні, можу зазначити, що насамперед біткоїн вже легалізовано у Японії. У Філіппінах його визнано платіжним засобом. Малайзія, економіка якої знаходиться на підйомі, та Південна Корея, яка входить до найуспішніших економік світу, готуються легалізувати біткоїн. До того ж, у деяких країнах, наприклад, у Франції та в Індії, готується законодавча база для використання криптовалют. У таких країнах як США, Німеччина, Канада, Бельгія, Фінляндія та Велика Британія застосовують до операцій із криптовалютою таку ж схему оподаткування, що й до звичайних фінансових операцій, що також можна розглядати як визнання цієї валюти на офіційному рівні. І той факт, що ті держави, економічний розвиток яких досяг високого рівня, визнають біткоїн та криптовалюти, свідчить про перспективність цих фінансових послуг.

Також читайте:  Сьогодні в Україні вирішується доля світу. Не встоїмо ми — програють усі

Чи є можливим таке визнання криптовалюти в Україні? Та до яких макроекономічних наслідків це може призвести?

— Безумовно, у нашій країні й визнання біткоїна офіційним платіжним засобом зокрема і розвиток ринку криптовалют загалом не можуть не розвиватися, але не без перешкод. Я вже казала Вам, що ринок криптовалют представляє собою сукупність фінансових послуг нового покоління та нової якості. Цей ринок є, фактично, незалежним від нагляду та від втручання державних інституцій, що навряд чи викличе захват вітчизняної бюрократії.

Втім, ми сподіваємось, що подальша євроінтеграція нашої держави матиме економічний вимір, який уможливить і поступове впровадження криптовалютного ринку в Україні. Що ж до тих наслідків, які може викликати впровадження криптовалют, то я маю наголосити, що усі країни, які визнали біткоїн офіційним платіжним засобом та дозволили існування ринку криптовалют у себе, відчули на собі стабілізацію економічної системи. Чому? Передусім, це сталося через те, що криптовалюти та їхній обіг роблять економічну систему будь-якої країни гнучкішою та водночас простішою. Сподіваюсь, що це станеться і з українською економікою.