«Компанія ZTE, як один з глобальних лідерів з поставок комплексних телекомунікаційних рішень, докладає всіх зусиль для просування інноваційних технологій по всьому світу».
Директор компанії «ЗТЕ Україна» Хуан Мінсі.
Пане Мінсі, Ваша компанія займається розробкою і впровадженням інноваційних телекомунікаційних рішень в Україні. Як давно Ви на українському ринку?
ZTE прийшла на ринок України в 2003 році і нині тісно співпрацює з операторами зв’язку і підприємствами країни. Можу з упевненістю сказати, що системне обладнання і термінальні пристрої від ZTE представлені в Україні досить широко. Серед мобільних операторів ми активно працюємо з Київстар і Vodafone, виступаючи одним із найбільших постачальників цих операторів в галузі бездротових технологій і технологій для ядра мережі. Ми також просуваємо рішення і продукти для фіксованих мереж, в цьому напрямку тісно працюємо з найбільшим в Україні оператором фіксованого широкосмугового зв’язку Укртелеком. ZTE також готова розширити свою присутність у корпоративному і державному секторі, беручи участь у реалізації національної програми з цифрової трансформації економіки країни.
Цифровізація економіки — надпопулярна концепція останніх років. Без перебільшення, це одне з пріоритетних завдань як на рівні уряду, так і на рівні конкретних компаній. Які нові цінності і можливості може впровадити ZTE в цифрову трансформацію України?
Сьогодні цифровізація активно набирає обертів, і всі країни світу вступили в епоху цифрової економіки. Консалтингова компанія в галузі інформаційних технологій IDC прогнозує, що до 2021 року, як мінімум 50 % від глобального ВВП буде формуватися за рахунок цифрових технологій. Цифрові товари, цифрові послуги, цифрове управління і цифрова екосистема стануть основою для стабільного економічного зростання і стимулом для поступової інноваційної трансформації кожної з галузей економіки. Ми з задоволенням відзначаємо, що уряд України і українські оператори зв’язку приділяють підвищену увагу темі цифрового будівництва. Як випливає з Концепції розвитку цифрової економіки та суспільства на 2018–2020 роки, повна цифрова трансформація всіх галузей господарства є для країни вкрай важливим завданням.
Постійно з’являються нові технології, що сприяють розвитку цифрової економіки, саме в умінні їх опанувати та умінні застосувати новітні технології і схований ключ до майбутнього успіху в цьому напрямку. Програмно-визначальна інфраструктура (Software-defined infrastructure), великі дані, хмарні обчислення (cloud computing), штучний інтелект, Інтернет речей (Internet of things), 5G, чіпсети, «розумне» місто (включаючи інтелектуальні рішення для електронного уряду, освіти, медицини, громадської безпеки, фінансів), та інші інформаційні технології нового покоління будуть чинити великий вплив на розвиток сектора виробництва в майбутньому. І ZTE, як постачальник інноваційних продуктів і рішень, є частиною цього процесу.
Що таке технологія 5G і як вона впливає на економіку країни?
Як я зазначав вище, цифрова економіка передбачає, що цифрові знання та інформаційні дані виступають ключовими факторами виробництва, а ефективне використання ІКТ технологій стає головною рушійною силою для економічної діяльності. При цьому роль найважливішого посередника отримують сучасні інформаційні мережі.
Впровадження стандарту 5G дозволить мережам зв’язку вирішувати більш складні технічні, а значить і бізнес завдання. Завдяки можливості організації широкосмугового доступу до Інтернет з високою швидкістю (більше 1 гігабайта в секунду) будуть запущені такі сервіси, як VR, AR і відео HD 8K. Далі поширяться сервіси, які вимагають низької затримки. Йдеться про автоматичне управління автомобілями, дронами, роботами тощо. Паралельно будуть впроваджуватися численні сервіси з великою кількістю з’єднань та Інтернет речей.
Для компанії ZTE розробка і впровадження комплексних end-to-end рішень 5G є стратегічним напрямком розвитку. Компанією була проведена велика робота в таких галузях, як бездротових базових станцій 5G, опорної мережі, ядра мережі, термінальних пристроїв, розробки стандарту, комерційних тестувань, галузевої екосистеми тощо, завдяки чому компанія і стала одним із галузевих лідерів 5G. На червень 2019 року ZTE підписала 35 комерційних контрактів 5G і розгорнула широку співпрацю в області 5G з понад 60-ма провідними операторами світу.
5G — це не лише нове покоління мобільного зв’язку, а й фундамент для майбутнього освоєння «Інтернету в цілому». Після фінального затвердження стандарту 5G прискориться комерціалізація зв’язку п’ятого покоління. «Розумне» місто, промисловий Інтернет, міжавтомобільна мережа і безліч інших прикладних сценаріїв, які отримають широке поширення і стануть повсякденністю. Мобільні мережі нового покоління змінять все навколо, сформують новий «смарт» світ, саме вони стануть важливим драйвером для розвитку цифрової економіки.
Однак поки стандарт 5G прийде на український ринок, що пропонує ZTE своїм партнерам?
В операторському сегменті на українському ринку ми загалом просуваємо обладнання та рішення для мереж 4G \ LTE і Pre-5G. Ми розглядаємо Pre-5G, як можливість вже зараз використовувати ключові технології 5G на пристроях 4G: ще до повного переходу операторами до стандарту п’ятого покоління, абоненти вже можуть отримати певний користувальницький досвід, який можна порівняний з 5G.
За участю ZTE було розгорнуто понад 160 комерційних мереж LTE / EPC по всьому світу, обсяг поставок базових станцій ZTE 4G становить близько 20 % від загального обсягу поставок по всьому світу. ZTE побудувала понад 420 комерційних і тестових мереж NFV по всьому світу, включаючи Україну. За показниками технічної конкурентоспроможності продуктів NB-IoT компанія також входить в число глобальних лідерів.
Ще один напрямок, де ZTE демонструє серйозні технічні компетенції, — це ІКТ рішення для державного та корпоративного секторів. Комплексні інтелектуальні рішення ZTE для «Розумного» міста (включаючи інтелектуальні рішення для електронного уряду, освіти, медицини, громадської безпеки, фінансів тощо) допомагають державним установам і компаніям здійснити цифрову трансформацію своєї діяльності, значно підвищивши її ефективність. Такі рішення відповідають вимогам інформаційної безпеки і загалом гарантують більш ефективний, безпечний та інтелектуальний підхід до інформатизації суспільства.
Крім цього, ZTE просуває свої термінальні пристрої по всьому світу і ми розробили серійні і диверсифіковані продуктові лінійки для термінальних пристроїв 5G.
У першому півріччі 2019 року мобільний телефон «ZTE Axon 10 Pro» з підтримкою 5G, одна з найпопулярніших моделей у продуктовій лінійці термінальних пристроїв ZTE, був запущений у різних країнах світу.
Ваша компанія займає лідерські позиції в інформаційних і комунікаційних технологіях. Можете детальніше розповісти про Ваші послуги та їх переваги?
Компанія ZTE, як один з глобальних лідерів з поставок комплексних телекомунікаційних рішень, докладає всіх зусиль для просування інновацій, активно інвестує в 5G, інтернет речей, чіпсети, хмарні обчислення та інші передові області, що в свою чергу сприяло багатьом великим технологічним проривам. Станом на 30 червня 2019 року загальна кількість патентів нашої компанії досягла 74 тисяч, з них 36 тисяч були ратифіковані, в тому числі 3 700 патентів для технології 5G.
ZTE дев’ять років поспіль входить до п’ятірки лідерів за кількістю заявок на патенти Всесвітньої організації інтелектуальної власності.