Декларація політики США щодо Анексованого Криму

0

Вторгненням у 2014 році в Україну і намаганням здійснити анексію Криму Росія спробувала підірвати один з фундаментальних міжнародних принципів, який поділяють у демократичному світі: жодна країна не має права силоміць змінювати кордони іншої країни. Держави світу, включно з Росією, закріпили цей принцип у Статуті ООН, взявши на себе зобов’язання утримуватися від погрози силою або її застосування проти територіальної цілісності чи політичної незалежності інших держав. Цей фундаментальний принцип, який був повторно підтверджений у Гельсінському заключному акті, є однією з основоположних засад нашої спільної безпеки.

Так само, як в Декларації Веллеса від 1940 року, Сполучені Штати підтверджують свою політику стосовно невизнання претензій Кремля щодо суверенітету над територією, яка на порушення міжнародного права була захоплена силою. Спільно з союзниками, партнерами і міжнародною спільнотою ми відкидаємо спробу анексії Криму Росією і зобов’язуємося дотримуватися цієї політики до відновлення територіальної цілісності України.

Також читайте:  Подальший розвиток Євросоюзу

Закликаємо Росію поважати принципи, про дотримання яких вона давно заявляє, і припинити окупацію Криму. Тоді, як демократичні держави прагнуть побудувати вільний, справедливий і благополучний світ, ми повинні зберігати свою відданість міжнародному принципу рівності суверенних держав і поважати їхню територіальну цілісність. Своїми вчинками Росія діє у спосіб, що не є недостойним статусу великої держави і стала на шлях ізоляції від міжнародного співтовариства.