Пане Юрій, як Ви вважаєте, чи розвиватимуться найближчим часом відносини США та України?
Відносини між США та Україною меншою мірою засновані на безповоротних витратах і цілісності повторень «які постраждали внаслідок краху Кабула» швидше, це зумовлено поточними стратегічними цілями, які США визначили як пріоритетні. А саме, Сполучені Штати Америки хочуть стримувати російську експансію та спроби дестабілізувати свої колишні радянські колонії.
Україна стратегічно важлива в ескалації протистояння з Росією. З цієї причини США продовжать надавати фінансову підтримку Україні. Більше того, демократи ухвалили певну версію глобалізму. З цією метою різні прогресивні аналітичні центри та групи захисту інтересів (ми не хочемо говорити про Сорос) хочуть використати Україну та задіяти її людські та матеріальні ресурси. Українські програмісти та інженери, а також її ґрунт та природні ресурси підтримуватимуть тісний зв’язок із США. Риторика, як і раніше, підтримуватиме демократію та боротиметься з корупцією.
Що є головною проблемою в американському та українському суспільстві?
Найбільша проблема – це відсутність культурної проінформованості. Кожна сторона бачить світ виключно зі свого погляду. Там, де ми бачимо корупцію, Україна бачить виживання, методи ведення бізнесу, відсутність альтернатив та двоїстість. Там, де Україні потрібна допомога у боротьбі з корупцією, ми бачимо політику та розмінні монети. Щоб виграти війну з корупцією, не потрібно запроваджувати нові каральні закони. Ви змінюєте культуру ведення бізнесу. Ви нагороджуєтесь за інновації та створюєте стимули для малого бізнесу. Ви також очищаєте клас олігархів. Риторика чи каральні заходи не мають сенсу, бо українці несприйнятливі до риторичних банальностей. Каральні заходи в судах розмиваються хабарами та торгівлею впливом.
Хто із американських політиків більшою мірою підтримує Україну сьогодні?
Роб Портер, Марсі Каптур, Брайан Фіцпатрік, Енді Харріс, Бред Шерман, Кріс Мерфі та Дак Дурбін. У конгресі та сенаті є група з питань співпраці з Україною. Також Карен Донфрід та Вікторія Нуланд.
У нас справді немає секретного сірого кардинала – принаймні, коли йдеться про Україну. Тому, я вважаю, що зараз Україні вкрай необхідно продовжувати впроваджувати нові законопроекти, сприяти в боротьбі з корупцією…і саме основне максимально підтримувати бізнес, якому в останні 2 роки було зовсім не солодко – і з часом все вдасться.
Інтерв’юер – Олександра Ковальчук, Член Національного союзу журналістів України.