26-28 червня 2018 року делегація України на чолі з Заступником Міністра закордонних справ України Василем Боднарем взяла участь у Спеціальній сесії Конференції держав-учасниць Конвенції про заборону хімічної зброї (м. Гаага, Нідерланди).
Метою заходу був розгляд випадків застосування хімічної зброї у низці країн та винайдення механізмів запобігання такому застосуванню у майбутньому.
Василь Боднар в ході виступу під час конференції, серед іншого, висловив стурбованість неодноразовими фактами застосування хімічної зброї в Сирії, Іраку, Малайзії і нещодавно у Великій Британії та підтвердженнями такого застосування місіями Організації із заборони хімічної зброї (ОЗХЗ) з встановлення фактів, відображених у низці їх звітів. Він також зазначив, що важливим є проведення розслідування згаданих фактів, визначення можливих джерел походження хімічної зброї, а також притягнення до відповідальності винних в організації та скоєнні таких злочинів.
Заступник Міністра закордонних справ України закликав залишатися пильними стосовно тих, хто не вагається використовувати зброю масового знищення, захищає винуватців використання хімічної зброї, спотворює чіткі факти та маніпулює ними зі спробою дискредитувати незалежні міжнародні організації та зашкодити їх роботі. Василь Боднар наголосив, що зазначене стало ознакою позиції Російської Федерації і Україна глибоко шкодує, що повноваження Спільного механізму ООН-ОЗХЗ з розслідування застосування хімічної зброї в Сирії були заблоковані цією країною.
Не зважаючи на відчайдушні спроби Російської Федерації та її сателітів заблокувати переговорний процес, більшість делегацій схвалила запропонований Великою Британією проект рішення конференції. Затвердженим документом засуджуються факти застосування хімічної зброї як державами, так і недержавними субʼєктами, а також висловлюється підтримка професійній, неупередженій та незалежній діяльності Генерального директора та Технічного секретаріату ОЗХЗ. Зазначеним рішенням також підвищується роль ОЗХЗ у проведенні розслідувань інцидентів із застосуванням хімічної зброї та визначенні винних у її застосуванні.
Участь делегації у конференції відповідає позиції України про недопущення застосування хімічної зброї та притягнення винних у її застосуванні до відповідальності. Україна послідовно відстоює позицію щодо важливості повного і незворотного хімічного роззброєння під ефективним міжнародним контролем та розглядає Конвенцію про заборону хімічної зброї як дієвий інструмент у цій галузі.