14-та Щорічна зустріч Ялтинської Європейської Стратегії (YES)

0
YES © 2017. Фотографи: Сергій Іллін, Олександр Індичий, Олександр Пілюгін.

14 вересня у Києві розпочала роботу 14-та Щорічна зустріч Ялтинської Європейської Стратегії (YES).

Основні теми форуму зосередяться на глобальних питаннях, таких як зрушення у геополітичному розподілі сил та зміни в світовій економіці. Окрему увагу буде приділено політиці нової американської адміністрації, глобальній безпеці, проблемам кібербезпеки, популізму та енергетичної безпеки.

Відкриття 14-ї щорічної зустрічі YES відбулося на Бессарабському ринку, захоплюючому місці в центрі Києва, аби показати місто як одну з найбільш вражаючих європейських столиць. У «Бессарабці», традиційному критому ринку, збудованому у 1912 році, останнім часом з’явилися лавки з вуличною їжею та інші магазини.

Віктор Пінчук, засновник та член Правління Ялтинської Європейської Стратегії: «Зустріч YES – це місце, де глобальні та українські лідери можуть дати оцінку змінам у світі та їх значенню для України, а також запропонувати нові ідеї. Форум став щорічним місцем зустрічі, об’єднуючи разом провідних світових мислителів та тих, хто змінює Україну. Ми переконані, що він робить вагомий внесок у підтримку позиціонування України в світі і започатковує необхідні дискусії в Україні, а також між українцями та їхніми міжнародними партнерами».

Александр Кваснєвський, голова Правління Ялтинської Європейської Стратегії, президент Польщі (1995-2005 рр): «Україна сьогодні переживає, мабуть, найбільші та найстрімкіші перетворення за всю історію існування. Проблема у тому, що глобальний світ, до якого вона прагне доєднатися, теж не перебуває у спокої – він стає рухливим та час від часу – непередбачуваним. Чи зможе Україна синхронізуватися із глобальними трансформаціями і стане прикладом для решти країн, що знаходяться у стані переходу? Відповідь можна знайти лише тут, у Києві. І лише за допомогою глобального погляду на виклики і перспективи, які постали перед Україною».

Рішуче проведення реформ – ключ до успіху столиці та всієї України, заявив мер Києва Віталій Кличко на 14-тій Щорічній зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES), організованій Фондом Віктора Пінчука.

Також читайте:  Міжнародний турнір по кінному спорту. Кінноспортивний клуб «Щілін»

«Україна вже 4-й рік протистоїть військовій агресії – окупований Крим, на сході країни гинуть наші захисники. Але це не повинно зупиняти нас, зупиняти реформи й перетворення, боротьбу проти корупції, розвиток наших міст. Тільки відчутні зміни – наш ключ до успіху у вирішенні глобальних проблем», – сказав мер столиці.

Віталій Кличко підкреслив, що саме столиця має показати приклад іншим регіонам країни.

Незалежна Україна з вільними людьми – мета, до якої варто прагнути, заявив Президент Польщі (1995-2005), Голова Ради YES Александр Кваснєвський на 14-тій Щорічній зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES), організованій Фондом Віктора Пінчука.

Багато років діяльності YES, питання свободи людей – ключове серед обговорюваних. Це обговорення ми продовжимо і найближчими днями. Наше бажання, наша мрія, наше прагнення – бачити вільну та незалежну Україну в сім’ї вільних народів“, – сказав він.

Також читайте:  Наталія Могилевська, Тоня Матвієнко, Тayanna, Jerry Heil та інші зірки зберуть кошти на відновлення будинку Леонтовича

А. Кваснєвський додав, що Бесарабський ринок, де проходить церемонія відкриття YES, втілює прагнення українських людей до свободи за будь-яких обставин.

Серед учасників панельних дискусій: старший партнер FreemanSpogli Institute for International Studies Стенфордського університету Майкл Макфол; міністр оборони США (2006-2011) Роберт Гейтс; Державний секретар у справах Європи та Америки Міністерства закордонних справ Великої Британії Алан Дункан; міністр закордонних справ України Павло Клімкін; Член Палати представників США Уіл Хьорд; екс-прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк; голова Мюнхенської конференції з безпеки Вольфганг Ішінгер; генеральний секретар НАТО (2009-2014) та член Правління YES Андерс Фог Расмуссен; голова меджлісу кримсько-татарського народу Рефат Чубаров; спеціальний представник державного департаменту Сполучених Штатів на переговорах з питань України Курт Волкер; колишній Президент України (1994-2004) роках Леонід Кучма.