Запрошуємо вас взяти участь у прес-конференції, що відбудеться 5 березня о 13:00 в приміщенні інформ-агенства УНІАН.
Президент Міжнародної дипломатичної ради в Україні Вікторія Ліснича та голова Благодійного фонду «Подушка добра» Анна-Вікторія Воронцова разом з переможницями міжнародних конкурсів краси презентують масштабну благодійну програму «Подушка добра».
Мета «Подушки добра»: Допомогти дітям-сиротам, батькам та опікунам, що піклуються будинками сімейного типу, а також родинам, що мають дітей з особливими потребами, з порушеннями аутистичного спектру, розвитку мови, з гіперактивними розладами поведінки, з затримкою психічного розвитку та розумовою відсталістю отримати реабілітаційні, соціальні та навчальні послуги за міжнародними стандартами, поліпшити якість життя та полегшити подальшу соціальну адаптацію дитини.
Ми плануємо низку заходів в усіх регіонах України, яка допоможе створити нову традицію та згуртувати громади, губернаторів, регіони та міста заради великої мети: побачити нашу неньку Україну без сиріт!
Ідею згуртувати регіони навколо великої мети Вікторія Ліснича та Анна-Вікторія Воронцова виношували кілька років. Постійно допомагаючи дитячим будинкам, вони особисто ознайомилися з дійсністю, що склалася в кожному регіоні України.
«Ми мріємо створити інклюзивне суспільство та зробити так, щоб кожна дитина в нашій країні знайшла свою родину, а батьки, які виховують дитину с особливими потребами, мали змогу отримати цілий комплекс безкоштовних послуг, підтримку фахівців, ознайомлених з сучасними світовими дослідженнями і технологіями»
– одноголосно наголошують засновниці програми «Подушка добра» Вікторія Ліснича та Анна-Вікторія Воронцова.
Першими на ініціативу відгукнулися жінки – переможниці міжнародних конкурсів краси, багатодітні мами. Завдяки безцінному міжнародному досвіду, який дозволяє налагоджувати контакти і знаходити оптимальні рішення, красуні об’єднали свої зусилля та створили кілька яскравих благодійних акцій, які знайшли відгук в усіх регіонах країни.
Зараз ми будуємо майбутнє України – а це не лише впровадження передових технологій. Світовий досвід доводить, що неможливо стати країною ХХІ століття, якщо не буде зроблено акцент на її головній цінності – на людях, їх житті та благополуччі. На зміну дитячим будинкам прийдуть будинки сімейного типу, в яких знайдуть тепло та любов до 5-10 вихованців. Але на етапі реформування будинків дитини як ніколи гостро відчувається потреба в додаткових ресурсах, введенні нових корекційних програм та методів, в навчанні спеціалістів і батьків дітей з особливими потребами та багато іншого. І саме ці завдання ми можемо вирішити завдяки програмі «Подушка добра».
Наша місія: Допомогти кожній дитині, що залишилася без батьків, відчути родинне тепло та змінити ставлення до дітей з особливостями розвитку.
Одна з головних причини відмови від дітей – вроджені порушення у дітей і пов’язані з цим соціальні проблеми, брак соціальних механізмів підтримки. Таке соціальне сирітство можна викорінити лише, якщо кожен громадянин відчує себе членом інклюзивного суспільства.
Наша ціль: Створити сучасні соціально-реабілітаційні та паліативні центри зі своєю інфраструктурою та технологічними інноваціями, які базуватимуться на досвіді кращих європейських систем з адаптації і розвитку дітей-сиріт, дітей з сенсорними розладами (ДЦП, порушеннями аутистичного спектру, дефіцитом уваги та гіперактивністю).
Програма «Подушка добра» розроблена с урахуванням Національної стратегії реформування системи інституційного догляду та виховання дітей, яка буде діяти протягом 2017-2026 років.
Її завдання – збудувати нову систему за міжнародними стандартами, що буде відповідати реальним потребам дітей та створенню умов для повноцінного виховання та розвитку дитини в сім’ї.
Центри повинні відповідати сучасним світовим центрам реабілітації та будуть повністю інтегровані в архітектурне довкілля тієї місцевості, де розташовується ділянка проектування. Інноваційна екосистема дозволить не лише зберегти енергоресурси: екологічність будівельних матеріалів і енергоефективність вирішить проблему в холодний сезон без зайвих витрат, що важливо для всіх регіонів нашої країни.
Завдання «Подушки добра»:
- Вибудувати сучасну інфраструктуру соціально-реабілітаційного центру та реалізувати технології індивідуального підходу з урахуванням особливостей кожної дитини.
- Підсилювати соціальну адаптацію: надати вихованцям дитячих будинків сімейного типу, дітям з інвалідністю або ризиком появи інвалідності, з порушеннями фізичного або психічного розвитку компенсуючого типу психологічну підтримку та допомогти успішно влитися в сучасне суспільство.
- Надання паліативної допомоги: допомога дітям з важкими невиліковними захворюваннями, зокрема з вродженими вадами центральної нервової системи, з наслідками важких пологових травм тощо. Відкрити у кожному нашому центрі відділення сімейного типу, у якому передбачається знаходження дітей з одним з батьків або тільки дитини – як послуги соціального перепочинку.
- Навчання дітей, що залишилися без батьків, розвиток гармонійних міжособистісних відносин.
- Розкриття пізнавальних, естетичних та творчих потреб кожної дитини, забезпечення вільним вибором сфери професійної діяльності, яка б оптимально відповідала її бажанням та здібностям.
- Розроблення навчальної бази для батьків та опікунів дітей з особливими потребами для оволодіння методиками реабілітації згідно з міжнародними стандартами. Методики реабілітації дітей з руховими порушеннями (зокрема Войта-терапія) розраховані на інтеграцію батьків у процес реабілітації, оскільки ефективні при частому повторенні вправ протягом тривалого часу – 3-4 рази на день по 20-30 хвилин протягом не менше одного року. У наших центрах батьки та опікуни, що керують будинкам сімейного типу, зможуть пройти навчання під керівництвом фахівців з подальшим проведенням вправ вдома.
- Надання послуги «Раннього втручання»: консультативна допомога родинам, які мають дітей з ризиком виникнення інвалідності на ранніх етапах розвитку (від 2 місяців до 6 років).
- Організація виїзних бригад спеціалістів, що обслуговують пацієнтів на дому.
- Проведення ефективної терапії за участю кращих фахівців. В нашому центрі передбачені консультації невролога, психолога, педіатра, фізичного реабілітолога, Монтессорі-педагога, ерготерапевта, корекційного педагога-логопеда, вальдорфського педагога.
У кожному нашому центрі ми плануємо створити особливу атмосферу турботи та уваги, завдяки чому дитина зможе пройти діагностику та отримати реабілітацію згідно з її потребами. Зараз законодавство України гарантує лише один безкоштовний сеанс на тиждеть. Але цього недостатньо для позитивної динаміки. Тому ще одне наше завдання – надавати безкоштовні послуги тим сім’ям, що не мають змоги забезпечити повноцінну реабілітацію дитині.
Завдяки широкому спектру методів ми можемо врахувати різноманітні потреби наших особливих вихованців. А саме:
- – спеціально обладнані кімнати з дзеркалом Гезелла, які дозволять провести системну діагностику психічного розвитку дитини із застосуванням кіно-фотореєстрації вікових змін моторної активності та мови.
- – сенсорні кімнати – приміщення для релаксації та зняття стресу. Вона дозволяє психологу працювати зі своїми підопічними, проводити профілактику і навіть лікування нервової системи та органів чуття.
- – застосування нейро-розвиваючої терапії (терапія Бобат), яка направлена на формування правильного стереотипу рухів та допомагає у відновленні м’язового тонусу і стимулюванні розвитку правильної моторики.
- – соляна шахта (спелеотерапія). Це не тільки ідеальний засіб профілактики та лікування бронхо-легеневих захворювань, а ще й чудовий інструмент, що допомагає поліпшити сон, знизити рівень дратівливості, усувають стан стресу і втоми, піднімають загальний тонус організму.
- – прозорий басейн – ідеальне місце для проведення фізичних вправ у воді. Гідрокінезотерапія має важливе значення для розвитку і нормалізації рухів у дітей з ДЦП і особливо корисна в період початкового формування активних рухів. За допомогою водолікування нормалізуються процеси збудження і гальмування, поліпшується кровопостачання органів і тканин. А в теплій воді знижується тонус м’язів, зменшуються гіперкінези (посмикування), збільшується обсяг активних рухів.
- В наших центрах ми також плануємо проводити іпотерапію (лікування, оздоровлення за допомогою спеціально підготовленого коня і команди фахівців) та каністерапію (лікування, оздоровлення за допомогою навченого собаки).
- Наші фахівці з дієтичного та здорового питання, фітнесу та спорту розроблять індивідуальну програму для кожної родини, а юристи кваліфіковано допоможуть у будь-якій справі.
Таким чином у кожному центрі ми створюємо систему, завдяки якії діти з особливими потребами – соціальними, фізичними чи психологічними – мають змогу адаптуватися для життя в суспільстві, що відіграє важливу роль не тільки для самої дитини та її родині, а й у формуванні нової системи цінностей.
Але самотужки такий масштабний проект осягнути неймовірно складно. І нам дуже потрібна підтримка всього суспільства та держави. Сьогодні українці можуть об’єднати зусилля на благо самого цінного – щастя та здоров’я дітей. Особливо тих дітей, які волею долі опинилися один на один зі своїми страхами і проблемами та гостро потребують батьківської турботи.