8 лютого в колонному залі КМДА пройшла конференція «Покоління змін», в якій взяли участь провідні політики, державні діячі, дипломати, бізнесмени, журналісти та аналітики країни. Це перша нетворкінг зустріч успішних українців, які в різні роки незалежності України стали випускниками американської урядової програми «Міжнародних відвідувачів-лідерів» IVLP ((International Visitor Leadership Program).
«Ця програма спрямована на те, щоб розбудувати відносини між американцями та лідерами зі всього світу, зокрема і з України, – зазначила у своєму виступі Посол США в Україні Марі Йованович- Ми знаємо, що ви вірите в безпечну, процвітаючу державу. Чотири роки тому така віра вивела на Майдан тисячі українців, які прагнули прозорості влади. США також вірить у ці зусилля у і буде підтримувати вас у боротьбі з корупцією, в розбудові прозорого уряду та утвердженні демократичності».
Спікерами заходу стали відомі випускники програми IVLP, серед яких шоумен і телеведучий Олександр Педан, засновниця Українського Тижня Моди Ірина Данилевська, організатор IForum в Україні Олександр Ольшанський, керівник інформагентства Главком Віктор Шлінчак, письменниця Ірен Роздобудько, журналіст-розслідувач Жан Новосельцев, співзасновник StopFake Євген Федченко та багато інших.
Своїми враженнями від програми та здобутим у США досвідом, який був використаний в парламентській діяльності, розповіли народні депутати України Вікторія Сюмар, Микола Княжицький, Анатолій Матвієнко, Іван Крулько і Тетяна Чорновол.
Зокрема, Вікторія Сюмар зазначила, що США дає нам гарний приклад демократичної моделі взаємин в світі і те, як вона має здійснюватись:
«Більш за все мене вразив рівень самоорганізації населення та спосіб мислення людей. Вважаю, що будь-які політичні інститути дієві лише тоді, коли вони формуються реальними людьми, що поділяють демократичні цінності», – сказала парламентар.
Варто зазначити, що програма IVLP була заснована ще в 1940 році під егідою Бюро освітніх і культурних програм Держдепартаменту США.
В Україні вона почала діяти в перші роки незалежності- за цей час в Америці побувало понад 2 тисячі талановитих українців, які досягли високих успіхів в професії і зараз обіймають керівні посади в державних органах, неурядових організацях та бізнес структурах. Потенційні учасники щороку обираються та призначаються співробітниками посольств США по всьому світу.