Заключний день Ялтинської Європейської Стратегії

0
YES © 2017. Фотографи: Сергій Іллін, Олександр Індичий та Олександр Пілюгін

ЄС та Україні потрібна нова віха у розвитку їх відносин

Заключний день Ялтинської Європейської СтратегіїПропозиція створення Митного союзу між ЄС та Україною стане заохоченням для подальших проєвропейських реформ в Україні, – вважає Радник президента України Андерс Фог Расмуссен.

Виступаючи на Щорічній зустрічі YES у Києві в суботу, Пан Расмуссен висловив думку, що ЄС та Україна вже досягли важливих віх у розвитку своїх відносин, таких як всебічна зона вільної торгівлі (ЗВТ) та безвізовий режим. Вони допомогли у проведенні реформ в Україні. При цьому, він наголосив, що важелі впливу ЄС на продовження трансформацій в Україні та провадження ЗВТ стануть менш потужними у більш довгостроковій перспективі, оскільки згодом розпочнеться період, пов’язаний з виборами, протягом якого посилити свої позиції прагнутимуть популісти.

Угоду про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС необхідно оновити

Угоду про повну та всеохоплюючу зону вільної торгівлі між Україною та ЄС необхідно оновити, заявила заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України – Торговий представник України Наталія Микольська.

Пропозиції Росії щодо миротворців на Донбасі слід сприймати з обережністю

Заключний день Ялтинської Європейської Стратегії“Дуже важливо не потрапити в пастку. Пропозиції, подані Росією до ООН, виглядають спокусливо, проте вони можуть бути спрямовані не на відновлення верховенства міжнародного права, а на замороження порушень. Ми повинні до цього підходити дуже обережно” – сказав Державний секретар у справах Європи та Америки Міністерства закордонних справ Великої Британії Алан Дункан.

Алан Дункан нагадав, що наразі проти Росії діють санкції, введені за зухвале порушення міжнародного права, зокрема при анексії Криму.

Уряд не відступив від намірів провести земельну реформу

Заключний день Ялтинської Європейської Стратегії«Ми вважаємо, що реформа земельних відносин надзвичайно важлива, в тому числі, для розвитку економіки. Ми ніколи не відступали від неї, ми проводимо роз’яснення, хочемо, щоб кожна людина в країні розуміла, в чому її сутність та як вона буде проведена. Люди мають отримати чіткі гарантії того, що ніхто з іноземних громадян українську землю не зможе ані придбати, ані якимось чином нею заволодіти. Це принципово важливо», – сказав прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Також читайте:  Diplomatic Golf Cup 2020

Окрім проведення земельної реформи, уряд найближчим часом планує впровадити реформи пенсійної, медичної, освітньої сфер, а також активізувати приватизацію.

Досягти миру можна лише з тим, хто його хоче

Заключний день Ялтинської Європейської Стратегії“Досягти миру можливо лише з тими партнерами, які цього хочуть. З людьми, для яких переговори не є гамбітом, спрямованим на обман, або способом виграти час, щоб підготуватися до наступної фази конфлікту” – сказав прем’єр-міністр Великої Британії (1997-2007) Тоні Блер.

“Дивлячись на резолюції, які подає до ООН Росія, важливо розуміти – це походить від партнера, який справді хоче примирення, чи це тактичний маневр? Щоб мир вкоренився партнерство має бути справжнім!”, – сказав він.

Для повернення Росії до демократії недостатньо “вимкнути” пропаганду

Заключний день Ялтинської Європейської Стратегії“Кілька днів тому в NewYorkTimes була дуже цікава стаття Михайла Ходорковського про майбутнє Росії. Можу погодитися з багатьма тезами, які він висловив … Але я не можу погодитися з однією тезою – як багато часу займе повернення Росії до демократії, якщо вимкнути пропаганду. Я скажу, що вимкнути пропаганду недостатньо – реальність цілком інша”, – сказав міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

Павло Клімкін додав, що своїм ставленням до демократії українське суспільство сильно відрізняється від російського.

НАТО має визначитися з перспективною членства України

Заключний день Ялтинської Європейської Стратегії«Президент Леонід Кучма був першим президентом моєї країни, який вирішив, що Україна має вступити до НАТО, здається, це був 2002 рік. Отже, на мою скромну думку, це важливо для всіх країн НАТО, і для всього Альянсу, дуже чітко сказати: «Настане час – і Україна стане членом НАТО!», – сказав екс-прем’єр-міністр України (2014-2016) Арсеній Яценюк.

Також читайте:  У США преставили роботаксі для людей з інвалідністю

У той же час, заступник Генерального секретаря НАТО з питань публічної дипломатії Таджан Ілдем зазначив, що для України наразі важливо проводити успішні реформи щодо демократизації, зміцнення інституційних спроможностей і реформи в галузі оборони і безпеки.

Вступ України до НАТО неможливий до припинення бойових дій на Донбасі

Заключний день Ялтинської Європейської Стратегії“Я не бачу на горизонті жодної можливості, щоб усі члени НАТО проголосували за вступ України – немає шансів поки в вашій країні лунатимуть постріли. Вибачте, але це правда. Люди будуть налякані, що напряму, або опосередковано стануть учасниками цього конфлікту”, – сказав голова Мюнхенської конференції з безпеки, старший професор Школи управління Херті, член Ради YES Вольфганг Ішингер.

Вольфганг Ішингер додав, що свого часу для країн-кандидатів до вступу в НАТО був розроблений простий тест, який Україна може приміряти до себе.

Санкції проти Росії можна послабити після введення на Донбас миротворців ООН з повноцінним мандатом

Заключний день Ялтинської Європейської Стратегії«Якщо Росія прийме те, що я сказав, – а саме надання миротворчій місії ООН чіткого мандату з повним контролем українсько-російського кордону та покриттям всієї території для захисту населення, то Росії може бути наданий «пряник» у вигляді зняття певних санкцій», – сказав засновник Rasmussen Global, 12-й Генеральний секретар НАТО (2009-2014), прем’єр-міністр Данії (2001-2009) Андерс Фог Расмуссен.

Андерс Фог Расмуссен висловив думку, що Росія була вимушена озвучити пропозицію щодо миротворців через можливе надання Україні летального озброєння. Втім процес залучення миротворців, на думку колишнього Генарального секретаря НАТО, буде досить тривалим.

Пропозиції Росії щодо миротворців на Донбасі містять шкідливі для України елементи

Заключний день Ялтинської Європейської Стратегії“Специфіка того, що було запропоновано, більше розділить Україну, аніж зробить щось корисне. Але сам факт пропозиції цікавий – його треба проаналізувати. Якщо подумати про міжнародні сили безпеки та замінити російську армію в питанні моніторингу важкого озброєння, контролю кордону – це буде суттєвим кроком вперед і стане базою для реалізації Мінських угод”, – сказав спеціальний представник Державного департаменту США у справі переговорів щодо України Курт Волкер.

Також читайте:  "Кубок Великого слона 2019" в Київському гольф клубі "ГольфСтрім"

Курт Волкер нагадав, що у випадку досягнення прогресу, Україні також потрібно бути готовою до виконання політичних зобов’язань.

Результати виборів в країнах ЄС відкривають нову сторінку та дарують нові шанси для України

Заключний день Ялтинської Європейської Стратегії“В мене є досить оптимістична інформація для України – багато побоювань, які були перед виборами в Франції, вже подолано. Сьогодні ми бачимо нову Європу, особливо після виборів в Німеччині, які, слава Богу, досить передбачувані – європейська, міжнародна політика Німеччини не зміниться. Це означає, що в нас буде нова сторінка, нове прискорення, глибша інтеграція”, – сказав Президент Польщі (1995-2005), Голова Наглядової Ради YES Александр Кваснєвський.

Александр Кваснєвський додав, що, як не парадоксально, саме в непростий час переговорів про вихід Великобританії з ЄС, Україна отримує нові шанси.

Швидкого завершення конфлікту на Донбасі чекати не варто

Заключний день Ялтинської Європейської Стратегії«Я не прогнозую жодних змін щодо Криму. Можливо буде якийсь миротворчий контингент на сході, але ми розуміємо що це не приведе до розв’язання проблеми. Я також сподіваюсь на санкції, які буде впроваджувати конгрес США і, можливо, буде ухвалено рішення про надання США летальної зброї», – сказав президент Ради з міжнародних відносин Річард Хаас.

Автор програми HARDtalk на телеканалі BBC Стівен Сакур також погодився з думкою, що конфлікт на сході України буде тривати й далі через непоступливу позицію Росії. «Я не хочу вживати слово «заморожений», тому що це означає «назавжди», але я не бачу жодних змін щодо Криму. Коли Путін говорив, про те, що в Північній Кореї скоріше їстимуть траву, чим поступляться, він і себе мав на увазі», – зазначив він.