Відновлювана енергетика в Україні завдяки німецькому професійному досвіду

0

5 жовтня у Прип’яті на промисловому майданчику виведеної з ладу Чорнобильської АЕС відбулося урочисте відкриття сонячної електростанції (СЕС) „Солар Чорнобиль“.

Проект СЕС, реалізований німецько-українським консорціумом за 100 метрів від саркофагу зруйнованого у 1986 році 4-го блока реактора, є першою інвестицією у цьому місці з часу аварії на реакторі.

Розташована на площі 1,6 га СЕС має виробничу потужність 1 МВт. Річна продуктивність СЕС становить, як зазначено, 1024 МВт/год. „Солар Чорнобиль“ виробляє сонячну електрику вже з 1 липня 2018 року і передає її в українські електромережі за українським „зеленим тарифом“. Після припинення виробництва електроструму з атомної енергії у Чорнобилі у 2000 році і 18-ти річної перерви на цьому місці знову вироблятиметься електрика.

Також читайте:  Як в Америці святкували День Незалежності України?

„Солар Чорнобиль“ – це вже другий проект, реалізований німецько-українським консорціумом на місці, який був заражений внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. Так от, ще у 2016 році консорціум збудував у Брагіні (Білорусь) СЕС потужністю 4,2 МВт.

Відновлювана енергетика в Україні завдяки німецькому професійному досвіду
Відкриття сонячної електростанції у Чорнобилі
© Посольство Німеччини

Міністр екології та природних ресурсів в Україні Остан Семерак знову порушив питання про залучення інвестицій у сонячні технології у зоні відчуження колишньої Чорнобильській АЕС, щоб на цьому місці поряд з природоохоронною діяльністю знову створити можливості для діяльності у енергопромисловій галузі. Німецько-український консорціум відгукнувся на цей заклик. Консорціум прагне розширити виробничу потужність у Чорнобилі до100 МВт. Наявний у нього значний досвід у будівництві та експлуатації великих СЕС був би корисним для згаданого проекту розширення.

Також читайте:  У Перу знайшли кістки стародавнього кита