Привабливість України з логістичної точки зору

0
Photo: Fashion of Diplomacy

Привабливість України з логістичної точки зору — це, насамперед, те, що Україна — Морська країна. Таким чином забезпечуються мультимодульні перевезення різноманітних вантажів, що, в свою чергу, збільшує фінансову частину бюджету — стверджує Андрій Радченко, генеральний директор Євро-Азіатської логістичної компанії в розмові з Fashion of Diplomacy.

Пане Андрію, коли було створено Вашу компанію? Та з якою метою?

— «Євро-Азіатська Логістична компанія» була створена для реалізації багаторічного досвіду у логістиці та його імплементування у сучасне українське бізнес-середовище. Ми можемо запропонувати вітчизняному бізнесу найкращі умови послуг з транспортної та складської логістики, підтримку рітейлу, запровадження крос-докових операцій, провадження логістичної складової e-commerce торговельним компаніям і багато іншого.

Що стало головним імпульсом для її створення?

— Створенню компанії сприяла попередня робота з партнерами з Китаю, дослідження ринку і потенційних можливостей, які відкриваються за умов кооперації і спільної праці. Логістичний потенціал України є дуже привабливим для залучення іноземних партнерів, отже, зважаючи на це, після численних візитів та перемов, була створена наша компанія.

Привабливість України з логістичної точки зору
Photo: Fashion of Diplomacy

Що Ви вважаєте головним досягненням Вашої компанії за увесь час її існування?

Також читайте:  Аеропорт «Бориспіль» готується прийняти перший рейс “Qatar Airways”

— Зараз компанія виступає в якості 4PL-оператора і надає широкий спектр логістичних послуг, як то — транспортна логістика та складська логістика, митні послуги, операції з рітейлу тощо. Наш склад керується системою WMS Logistic Vision Suite, за допомогою якої ми здійснили скорочення операцій збірки замовлень, маємо високі показники KPI, та дуже низький відсоток помилок. Вказана система має інтегровану систему керування транспортом, завдяки чому ми можемо координувати роботу складу та транспортних закладів, що дає додатковий ефект завдяки скороченню простоїв транспорту та оптимізації маршрутів.

Завдяки WMS Logistic Vision Suite забезпечується зростання продуктивності, оптимізація складських операцій, зростає обсяг обробленого товару, реалізується можливість надання інформації в режимі реального часу, скорочуються товарні залишки, нівелюється людський фактор.

Ваша компанія є спільним українсько-китайським проектом. Якими є головні переваги та преференції спільної діяльності із бізнесовими та економічними структурами цієї країни?

— Якщо проаналізувати зовнішню активність китайських компаній, слід відзначити їх зростаючу експансію в світі, і зокрема, в Європі. Придбання технологічних конкурентів надає доступ до нових технологій і вихід на нові ринки. Україна не є винятком. Спільна діяльність з китайськими партнерами має свої переваги — це доступ до технологій, і фінансовий ресурс, і головне — їх зацікавленість в українському ринку.

Також читайте:  Новий рекорд України в категорії "Медицина. Вперше. Інновації"

Україна долучається до міжнародного транспортно-логістичного проекту «Шовковий Шлях». Наскільки дієвим та корисним для нашої держави є цей проект?

— Проект «Шовковий шлях» має змінити свою географію у світлі останніх взаємин з РФ, які унеможливлюють прямий транзит товарів.

Зважаючи на це, значна частина товарообігу може бути зорієнтована на маршрут Україна – Грузія – Азербайджан – Туркменістан – Казахстан (Узбекистан) — Китай. Потенціал цього транспортного коридору є дуже привабливим, але його реалізація потребує узгоджених дій відповідних органів у всіх країнах, залучених до проекту.

Які амбітні цілі та проекти Ви плануєте реалізувати впродовж 2019 року?

— Серед наших найближчих цілей — поширення своєї діяльності не тільки в Україні, але й в країнах-сусідах, залучення нових об’ємів вантажообігу, але головне, це не екстенсивне зростання, а технологічні інновації, які здатні принести зростання ефективності.

Привабливість України з логістичної точки зоруНаприклад, стрімкими темпами зростає обсяг електронної комерції. За даними «The 2017 UPS Pulse of the Online Shopper», доля мобільної e-commerce у 2020 році сягне 250$ млрд, майже половина від усього обсягу інтернет-бізнесу. Зважаючи на це, ми пропонуємо і розвиваємо відповідний напрямок своєї діяльності — складські послуги, комплектування замовлень, обслуговування платежів, кур’єрська доставка та ін.

Також читайте:  Посол Азербайджану в Україні про початок історії дипломатичних відносин між Києвом та Баку

Поряд з тим, ще один пріоритетний напрямок нашої діяльності — розвиток мережі продуктових магазинів біля дому «Коло».

Започаткувавши проект у Києві, зараз ми поширюємо його по всій Україні. Концепція мережі включає можливість електронних замовлень, що об’єднає цей напрямок з напрямком електронної комерції. В обох випадках треба мати складську технологію обробки замовлень та наступної їх доставки до споживача в магазині або вдома.

Привабливість України з логістичної точки зору

Чи можна вважати Україну інвестиційно привабливою для Китаю? Чому?

— Привабливість України з логістичної точки зору, це, насамперед, те, що Україна морська країна. Таким чином забезпечуються мультимодульні перевезення різноманітних вантажів. На жаль, політична ситуація в країні не сприяє залученню іноземних партнерів, а економічні правила гри є також не найпривабливішими. Але, незважаючи на це, китайські партнери бачать довгострокову перспективу інтеграції з українським бізнесом.