В Україні було проведено перше дослідження малого та середнього бізнесу у сфері моди та текстильної промисловості. Унікальність дослідження у тому, що вперше була підрахована частина українського дизайна та її роль в економіці країни. Провела та презентувала наукову роботу Анна Варава, старший експерт Association4U з секторальної політики та коммунікації у МЗС України (департамент ЄС та НАТО), екс-головний редактор міжнародного видання про моду L’Officiel Україна.
Дослідження було підтримане державною організацією Український культурний фонд та проектом Association4U, який займається сприянням впровадженню угоди про інтеграцію України в ЄС. Допомогу у проведенні наукової роботи Анні здійснювали іноземні спеціалісти – Марк Хеллер, експерт DCFTA з Великобританії, два супервайзера – провідні професори німецького університета Furtwangen та Інститута Культурної Дипломатії в Берліні, а також авторитетні експерти модної індустрії Франції – викладачі Інститута Марангоні Париж – Джанні Небріні та Патрік Ваше, CEO модної агенції YPT (yourparisiantouch) Герман Уот, та президент агенції консультацій модного бізнесу fab-paris.com Веронік Депуа.
Доречі, Франція виступає модним прикладом моделі розвитку сфери невипадково. Україна у процесах удосконалення державного управління більш за все спадкує Францію та Великобританію, їх національні інститути та структурі дуже схожі. На сьогодні у Франції доля креативної індустрії у ВВП країни складає 2,5% (13$bln на рік), в той час як в Україні всього 0,006%. Наразі це є великим показником для України і має великий потенціал, а за підтримки державних та недержавних установ може досягти майже французського рівня.
Експерт виділяє основні кроки, які треба здійснити, щоб підняти національну індустрію моди на новий рівень, і це – спеціальна сучасна освіта, запровадження нових технологій, інвестиції та кредитування, розвиток та популяризація бренда Made in Ukraine, підтримка локальних ринків, зменшення ринку ввозу секонд-хенду, екпертний розвиток галузі, міжгалузеві кооперації та інше.
Таким чином, за успішним прикладом Франції окреслений основний напрямок у розвитку національної індустрії моди, провідні європейські тенденції ексалації відповідних інститутів та перспективи України на цьому шляху.
Офіційна презентація дослідження відбудеться на міжнародному форумі Креативна Україна 9 листопада 2018 р у Києві, яке проводить Міністерство Культури України.
ДОВІДКА
Український культурний фонд — державна установа, створена у 2017 році, на підставі відповідного Закону України з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Діяльність фонду згідно з чинним законодавством спрямовується та координується Міністерством культури України.