В Україні представили масштабне дослідження української індустрії моди

В Україні було проведено перше дослідження малого та середнього бізнесу у сфері моди та текстильної промисловості. Унікальність дослідження у тому, що вперше була підрахована частина українського дизайна та її роль в економіці країни. Провела та презентувала наукову роботу Анна Варава, старший експерт Association4U з секторальної політики та коммунікації у МЗС України (департамент ЄС та НАТО), екс-головний редактор міжнародного видання про моду L’Officiel Україна.

В Україні представили масштабне дослідження української індустрії моди

Дослідження було підтримане державною організацією Український культурний фонд та проектом Association4U, який займається сприянням впровадженню угоди про інтеграцію України в ЄС. Допомогу у проведенні наукової роботи Анні здійснювали іноземні спеціалісти – Марк Хеллер, експерт DCFTA з Великобританії, два супервайзера – провідні професори німецького університета Furtwangen та Інститута Культурної Дипломатії в Берліні, а також авторитетні експерти модної індустрії Франції – викладачі Інститута Марангоні Париж – Джанні Небріні та Патрік Ваше, CEO модної агенції YPT (yourparisiantouch) Герман Уот, та президент агенції консультацій модного бізнесу fab-paris.com Веронік Депуа.

Також читайте:  Odessa Fashion Week сезону SS 2019
Також читайте:  Odessa Fashion Week сезону SS 2019

В Україні представили масштабне дослідження української індустрії моди

Доречі, Франція виступає модним прикладом моделі розвитку сфери невипадково. Україна у процесах удосконалення державного управління більш за все спадкує Францію та Великобританію, їх національні інститути та структурі дуже схожі. На сьогодні у Франції доля креативної індустрії у ВВП країни складає 2,5% (13$bln на рік), в той час як в Україні всього 0,006%. Наразі це є великим показником для України і має великий потенціал, а за підтримки державних та недержавних установ може досягти майже французського рівня.

В Україні представили масштабне дослідження української індустрії моди

Експерт виділяє основні кроки, які треба здійснити, щоб підняти національну індустрію моди на новий рівень, і це – спеціальна сучасна освіта, запровадження нових технологій, інвестиції та кредитування, розвиток та популяризація бренда Made in Ukraine, підтримка локальних ринків, зменшення ринку ввозу секонд-хенду, екпертний розвиток галузі, міжгалузеві кооперації та інше.

Також читайте:  5 дизайнерів, які одягають Мішель Обама
Також читайте:  Victoria's Secret оголосила, що показ 2017 пройде в Шанхаї

В Україні представили масштабне дослідження української індустрії моди

Таким чином, за успішним прикладом Франції окреслений основний напрямок у розвитку національної індустрії моди, провідні європейські тенденції ексалації відповідних інститутів та перспективи України на цьому шляху.

Офіційна презентація дослідження відбудеться на міжнародному форумі Креативна Україна 9 листопада 2018 р у Києві, яке проводить Міністерство Культури України.

ДОВІДКА

Український культурний фонд — державна установа, створена у 2017 році, на підставі відповідного Закону України з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Діяльність фонду згідно з чинним законодавством спрямовується та координується Міністерством культури України.

Також читайте:  В Чикаго пройшов Показ Мод українських дизайнерів

Must Read

Стела Захарова: Війна показала справжнє обличчя кожного і тепер я знаю, хто друг, а хто ворог.

До нас завітала олімпійська чемпіонка, віце-президент української федерації гімнастики Стела Захарова і розповіла нам, що змінилося в житті та діяльності за більш, ніж два...

Ната Герман: Встигнути жити – це наше основне завдання сьогодні!

Знайомтесь: сьогодні у нас в гостях тренерка з самореалізації особистості, автор системи «Етичне цілительство», засновниця «Школа Ангелів Нати Герман», письменниця - Ната Герман. "Коли зараз...

Олеся Ткачова: Зараз увесь світ знаходиться в пермокризі, маємо враховувати нові виклики та форматувати свій бізнес на фінансову мобільність.

Ми живемо зараз за дуже тяжких обставин, тому що війна вносить свої корективи. Особливо це стосується бізнесу, який не може зараз працювати, планувати SMART-цілі...