НБУ дозволив українцям купувати валюту у 12,5 разу більше

Рішення почне діяти вже від 5 квітня

0
LIANYUNGANG, CHINA - AUGUST 10: (CHINA OUT) A staff member counts money at a branch of the Bank of China on August 10, 2011 in Lianyungang, Jiangsu Province of China. According to the China Foreign Exchange Trading System, the Chinese currency, Renminbi (RMB), Wednesday rose 168 basis points to a record high of 6.4167 against the U.S. dollar. (Photo by ChinaFotoPress/Getty Images)

Як повідомляє ТСН, Національний банк України ухвалив рішення щодо підвищення ліміту на придбання валюти у готівці у 12,5 разу.

Про це повідомляє прес-служба фінансового регулятора.

Від 5 квітня українці зможуть придбати до 150 тисяч гривень у валюті протягом доби.

“Досі населення мало можливість купувати валюту на суму не більш як 12 тисяч  гривень в еквіваленті одній особі на день. Відтепер Національний банк підвищив цю максимальну суму до 150 тисяч гривень, тобто до суми, понад яку фінансові операції з готівкою підлягають обов’язковому фінансовому моніторингу”, –  йдеться у повідомленні.

Раніше глава НБУ Валерія Гонтарева пояснювала, чому необхідні валютні обмеження. Згадавши ситуацію 2014-2015 років, коли Нацбанк також був змушений вводити валютні обмеження, вона розповіла, що це допомогло не допустити відтік капіталу з України та проводити недобросовісні валютні операції. Також НБУ тоді вдалося стабілізувати попит на іноземну валюту, забезпечити її ритмічне надходження на міжбанківський ринок, а також обмежити її необґрунтований відплив з України.

Також читайте:  Брейкденсер з України став лідером у Франції