Гагаузькі дні в Інституті ім.Юнуса Емре в Києві

0

Представники тюркського народу в Україні, гагаузи, 5-6 квітня представлятимуть гагаузську мову та культуру в рамках заходу «Гагаузькі Дні» в Інституті ім. Юнуса Емре в Києві. Відкриття відбудеться в п’ятницю, 5 квітня о 12.00, де будуть представлені роботи гагаузької художниці Алли Чакир – виставка «Гагаузький Етюд» та виступ гагаузького історика Степана Булгара під назвою «Два кордони – єдиний народ». Пізніше відбудеться презентація книги «Гагауз Борис Драганов та Глеб Драган – Відомі Науковці ХХ Століття», після чого гостей пригостять традиційними смаколиками. 

У другий день заходу відбудеться презентація книг гагаузькою мовою, а також показ гагаузького фільму «Сватання» в конференц-залі Інституту ім.Юнуса Емре в Києві. 
Запрошуємо на захід усіх бажаючих. Вхід вільний та безкоштовний.

Також читайте:  Міжнародний круглий стіл «Україна у сучасному світі. Підсумки першої чверті Незалежності»

Програма заходу «ДНІ ГАГАУЗЬКОЇ КУЛЬТУРИ»

5 6 квітня 2019 р.

5 квітня 2019 р.

Час:12.00

  1. Відкриття. Привітання.
  2. Відкриття виставки «Гагаузькі етюди» Алли Чакир та В’ячеслава Хаджіміті.
  3. Виступ видатного гагаузького історика, письменника Степана Булгара – «Два кордони – народ один».
  4. Презентація книги «Гагаузи Борис Драганов і Глеб Драган – відомі вчені XX ст.» та зустріч з Борисом Драгановим.
  5. Фуршет.

6 квітня 2019 р.

Час:13.00

  1. Презентація гагаузьких книг.
  2. Презентація гагаузького фільму «DÜNÜRCÜLÜK» («Сватання»).

Запрошуємо всіх!

Адреса: м. Київ, вулиця Пушкінська, 28-9

Відкриття: 5 квітня 2019 р.

Час відкриття: 12.00

 Вхід вільний

 

Всеукраїнська громадська організація «Союз Гагаузів України» була заснована у 2007 році у місті Києві. Головною метою діяльності організації є збереження та розвиток історії, мови та культури гагаузького народу. Статус «всеукраїнської» громадської організації дає змогу співпрацювати з вищими органами влади, а тому зробити нашу діяльність максимально ефективною. ВГО «Союз Гагаузів України» має 14 осередків в різних регіонах України. Ми представляємо такі області: Київська, Харківська, Одеська, Запорізька, Чернігівська, Львівська, Чернівецька, Дніпропетровська, Донецька, Вінницька, Житомирська, а також місто Київ, Сімферополь та Севастополь.

Також читайте:  Благодійну фотовиставку «ВЕСЕЛКА»

Гагаузи – це тюркомовний народ. Мова цього етносу належить до огузьської групи мов. Найближчими до неї є турецька, азербайджанська, туркменська та кримськотатарська мови. За релігійними поглядами гагаузи переважно православні християни. Вони до сьогодні зберегли свої звичаї календарних та сімейних свят. Відомо, що до кінця ХІХ століття гагаузький народ мешкав на території Балканського півострова. А вже у 1814 році з’явилися перші гагаузькі поселення в Буджаку. У наш час переважна більшість (185 тисяч) гагаузів живе в Автономному територіальному утворенні Гагауз Єрі, що на півдні республіки Молдова. Ще більш 32 тисяч представників цього народу мешкає в Україні, здебільшого в Болградському, Ренійському та Кілійському районах Одеської області. Крім цього вони оселилися ще й в 11 інших областях України. Гагаузи компактно проживають в таких селах: Дмитрівка (Dimitrovka), Олександрівка (Satılık Hacı), Червоноармійське (Kubey), Жовтневе (Karakurt), Виноградівка (Kurçi) Болградського району; Старі Трояни (Eski Troyan) Кілійського району; Котловина (Balboka) Ренійського району та Червоне (Pındıklı) Тарутинського району.

Також читайте:  Український стартап розробляє безшумний вітрогенератор для міських об’єктів.