“Academy Ecoland” – новітні технології навчання та виховання дітей

0

Динаміка розвитку сучасних приватних закладів освіти в Україні дуже стрімка. Це стосується як університетів, приватних шкіл, так і дитячих садочків.

Про новітні технології навчання та виховання дітей, на що звертати увагу при обиранні закладу для своєї дитини сьогодні говоримо з директором дошкільного навчального закладу «Academy Ecoland» Мариною Бондаренко.

«Ми створили перший інноваційний проєкт дошкільної екоосвіти в Україні. Academy Ecoland — це успішне поєднання найкращих світових методик та авторські напрацювання»

Світ стрімко змінюється. Перед людьми постають все нові виклики, які були невідомі ні нашим дідусям і бабусям, ні навіть батькам. Також відкриваються нові горизонти можливостей для людства. На що мають звертати увагу батьки, щоб виховати зі свого малюка людину майбутнього?

"Academy Ecoland" - новітні технології навчання та виховання дітей— Насамперед батьки повинні перестати втілювати через дітей свої нереалізовані мрії.

Діти — це джерело нерозкритих відкриттів.

Головне — розгледіти в них їх особисті таланти та уподобання. Доки діти малі, дозволити їм багато спробувати — музику, спорт, творчість, науку, IT-досягнення. Добре, що нині для цього є багато можливостей. Наприклад, наша освітня мережа «Академія сучасної освіти» дотримується принципу «все під одним дахом», завдяки якому діти можуть отримати максимум всебічного розвитку: вокал, фортепіано, хореографія, художня гімнастика, футбол, баскетбол, шахи, крикет, ейдетика, ментальна арифметика, іноземні мови, Lego Education, робототехніка, ЗD-дизайн, наукові студії тощо.

У нашій мережі понад 50 напрямків для дітей, і окрім повноцінної дошкільної, початкової або середньої освіти, кожна дитина зможе реалізувати себе більш професійно чи то у спорті, чи то у музиці. Такий підхід дає гарантію, що в дорослому віці, коли дітям доведеться обирати, вони вже з певністю зможуть сказати: «так, я — футболіст», або «я хочу будувати бізнес».

Батькам варто перестати боятись майбутнього, а показувати власний позитивний приклад, який діти запам’ятовують найбільше.

«У своїх навчальних закладах ми втілюємо методику білінгвального навчання за програмою Oxford program “Our World”, розробленою сумісно з National Geographic, де вихованці вчаться говорити англійською методом гри та в процесі навчання»

Коли краще віддавати дитину в садочок? Усе залежить від віку чи в цьому питанні відіграє роль індивідуальність?

— Безумовно, індивідуальність. Перша рекомендація батькам — це спостерігати за своїм малюком. Як він взаємодіє з іншими дітьми, які навички має. Взагалі, психологи сходяться на думці, що, переважно, діти дозрівають до дитячого садка у 2–3 роки. У нашій мережі ми практикуємо брати дітей саме з такого маленького віку, і як показує досвід, діти цілком готові і психологічно, і фізично. Також можна підготувати дітей до цього періоду. Наприклад, декілька разів на тиждень відвідувати центри раннього розвитку та дитячі клуби на кілька годин. Нехай буде така репетиція, яка дасть зрозуміти, чи готова ваша дитина до садочка на повний день.

Також читайте:  Політичні виборчі процеси, перемоги України у 2018 році, гендерна рівність

"Academy Ecoland" - новітні технології навчання та виховання дітей

Чим відрізняється домашнє виховання від виховання у спеціальному дитячому закладі?

— По-перше, це навички комунікації.

По-друге, будь-який навчальний заклад дасть набагато більше можливостей для реалізації інтелектуальних здібностей, творчого потенціалу. По-третє, це насичена програма навчання, організація дозвілля, яку важко реалізувати в домашніх умовах.

Деякі батьки обирають для виховання дома нянь чи домашніх вихователів. Бо думають, що так діти будуть у більшій безпеці, добре навчені і доглянуті. Потім часто встановлюють камери спостереження по будинку, нервують через дрібниці, витрачають час на перевірки. Мені здається, простіше віддати дитину на виховання у заклад, де про все потурбуються на найвищому рівні безпеки й підготовки і про дозвілля дитини подбають. Чи не так?

— З одного боку, такий підхід до першого етапу навчання — непоганий. Але втрачається момент комунікації із однолітками та соціалізації, яка і зараз відіграє надзвичайно важливу роль. У таких дітей, у майбутньому, може важко проходити період адаптації при вступі до школи. В садочку дітки мають можливість спостерігати один за одним, бачити успіхи та поразки однолітків, що формує у них певну модель поведінки в різних ситуаціях. До того ж, садочок — це офіційна установа, яка несе повну відповідальність за перебування дитини у стінах закладу.

Які є помилкові стереотипи у батьків щодо дитячих дошкільних закладів?

— Мабуть, найрозповсюдженіший стереотип — це те, що діти в садочку постійно хворіють, там всюди мікроби та інфекції. Проте ні.

При правильному виборі навчального ліцензованого (це важливо) дошкільного закладу, можливо уникнути таких проблем. У наших садочках, наприклад, проводиться щоденний огляд дітей на виявлення симптомів захворювань. Крім цього, в закладах мають дотримуватись санітарних норм щодо регулярності провітрювання, кварцування та вологого прибирання.

"Academy Ecoland" - новітні технології навчання та виховання дітей

На що варто звертати увагу при виборі закладу виховання? Які три питання варто поставити директору садочка, перш ніж віддати на виховання дитину?

— Насправді, роботу треба проводити до того, як ви потрапили на зустріч з директором. Зібрати максимум рекомендацій, ознайомитись з програмою, методиками, перевірити ліцензування закладу. А потім вже повинні залишитись організаційні питання та знайомство з вихователями.

Також читайте:  Треба брати відповідальність за свою історію, територію й культуру

У деяких дитячих виховних закладах є тестування, яке має пройти дитина, перш ніж її приймуть. Це необхідний захід? Що він дає?

— Якщо ми говоримо про тестування при вступі у початкову школу, то такий спосіб використовує багато приватних закладів. Це тестування не обов’язково впливає на те, чи візьмуть дитину до школи. Іноді в такий спосіб визначається психологічна та фізіологічна готовність. Навіть те, як тримає дитина олівець, показує фахівцю, чи не буде суттєвих бар’єрів для малюка у процесі навчання. Також тестування допомагає батькам визначити інтелектуальні здібності та обрати програму для подальшого навчання.

Щодо садочків, то ми, наприклад, пропонуємо батькам при зарахуванні у ДНЗ пройти співбесіду з психологом щодо готовності дитини.

Чому важливо почати займатися з дитиною і навчанням, і спортом і мистецтвом саме з ранніх років?

— У дитинстві закладається фундамент звичок і, якщо ми будемо прищеплювати любов до здорового способу життя та споглядання прекрасного через мистецтво, це дасть паростки в майбутньому для гармонійного та якісного формування особистості. Навчання дисциплінує, розкриває світ з різних боків, діти взагалі ніколи не припиняють вчитись, в школі це просто набуває іншої форми.

Дочці моєї подруги три роки. Вона ходить у приватний дитячий садочок у Києві. Вільно говорить англійською і російською на свій вік. Рідна для неї українська. Вчити іноземні мови почала з віку півтора роки. Коли потрібно з дитиною починати займатися іноземною мовою? Чому навчання варто починати саме з дитячого садка? Як не втратити час?

— Дуже правильно вчинила Ваша подруга. Тому що найкращий час для вивчення іноземних мов — це період зростання мозку — від 1,5 до 3-х років. Є різні думки вчених, але ми дотримуємось такої, бо вже бачимо результат на своїх вихованцях, які навчаються в білінгвальних групах. Такий метод збільшує словниковий запас не лише іноземної мови, а також і рідної мови. Наразі ми якраз впроваджуємо навчання дітей у bilingual-групах, що дає змогу створити комфортне англомовне середовище з носіями мови.

"Academy Ecoland" - новітні технології навчання та виховання дітей

У вересні ви відкриваєте свій дитячий заклад Academy Ecoland. Це сучасний садочок з новітніми методиками виховання і навчання. Розкажіть про особливості свого закладу.

— Це дійсно прогресивний заклад, ми закохані командою в нього ще від початку будівництва. Ми створили перший інноваційний проєкт дошкільної екоосвіти в Україні. Academy Ecoland — це успішне поєднання найкращих світових методик та авторських напрацювань.

Також читайте:  Про розвиток культурної дипломатії в Україні

По-перше, ми дотримуємось принципів екологічного виховання. Наші педагоги працюють за італійською методикою Reggio. Ми вважаємо цей підхід найприроднішим способом направити дитину на шлях гармонійного розвитку. Це важливо — менше втручатись та давати простір для реалізації потенціалу, десь направити, але не заважати проявляти таланти та розкрити той всесвіт особистості кожного малюка.

По-друге, організували екологічний простір. Інтер’єр, матеріально-технічна база, меблі, іграшки, дидактичний матеріал обрані з урахуванням сучасних вимог та новітніх технологій освіти, що відповідають вимогам екології та безпеки. Ми готуємось отримувати Міжнародний сертифікат дошкільної екоосвіти від FEE International. Тому в нас в пріоритеті: навчання через справу та пізнання світу за допомогою проєктів та дослідів, соціалізація та комунікація дитини, інтерактивні ігри та робота в команді друзів, розвиток емоційних та когнітивних навичок.

По-третє, втілили методику білінгвального навчання. Ідеальне поєднання кількох мов у процесі навчання за програмою Oxford program «Our World», розроблена сумісно з National Geographic. Вихованці вчаться говорити англійською методом гри та в процесі навчання. Разом з викладачем вони працюють, шукають помилки та виконують завдання. Це спонукає дітей мислити логічно та аналізувати.

Завдяки такому цілісному підходу в нашому закладі вихованці отримають гармонійний фізичний, психічний та інтелектуальний розвиток.

"Academy Ecoland" - новітні технології навчання та виховання дітей

У вас працюють вихователі з хорошою освітою і досвідом роботи. Є й ті, які мають іноземну освіту. Як обирали людей у колектив?

— Педагоги в нашому екосадочку проходять багаторівневе тестування та корпоративне навчання. Професіоналізм, компетентність та любов до дітей — критерії початкового відбору наших вихователів. Ми зібрали команду висококваліфікованих, захоплених своєю справою людей, націлених на результат.

Більшість персоналу задіяна з навчальних закладів нашої освітньої мережі, бо впевнені, що вони вже надихнулися філософією та концепцією А+, вони зададуть правильний тонус в колективі. Крім всього цього, ми в Академії проводимо постійні заходи для підвищення рівня наших фахівців: навчання, тренінги, освітні форуми та фестивалі. Перед початком навчального року у нас передбачений курс для колективу від фахівця з reggio-педагогіки.

Будемо прокачувати свої навички.

Досвідчені батьки кажуть, що виховання і навчання дітей — найкраща інвестиція. Погодитеся з цим?

— Звісно, погоджуюсь. У дітей зазвичай одна, дві улюблені іграшки, про інші вони і не згадають вже через 2 роки. А якісне навчання буде давати свої плоди протягом усього життя.