Уперше винесено судовий вирок за мову ненависті після спалення Корану у Швеції

0
Photo: Alliance of Former Muslims.

У Швеції вперше за увесь час проведення акцій зі спаленням Корану чоловіка визнали винним і засудили його за мову ненависті.

Про це повідомляє Європейська Правда із посиланням на Bloomberg.

Цього року у Швеції знову пройшла серія акцій зі спаленням Корану. Це викликало обурення в мусульманському світі. У такий спосіб, також було посилено опозицію Туреччини щодо схвалення заявки Швеції на членство у НАТО і розпалено дебати щодо правових можливостей заборонити людям публічно оскверняти священну книгу ісламу.

Уперше за тривалий час районний суд у Лінчепінга визнав винним 27-річного чоловіка в “агітації проти етнічної чи національної групи”. Чоловік опублікував відео у соцмережі, де він спалював Коран поруч із беконом на грилі.

Також читайте:  Україна візьме участь у Євробаченні-2024

У постанові суду зазначається наступне: “Суд встановив, що відео спрямоване на мусульман, а не на іслам як релігію. Зміст відео та спосіб, у який воно було опубліковано, чітко показує, що основною метою підсудного не могло бути нічого іншого, окрім погроз і виразу неповаги”.

Чоловіку було винесено умовний термін: протягом двох “випробувальних” років підсудному загрожуватиме інше покарання, якщо його засудять повторно.

 

Автор: Анастасія Мудрак.