22 серпня 2017 року у приміщенні Торгово-промислової палати України відбувся міжнародний круглий стіл, присвячений Дню Незалежності України, під назвою «Україна у сучасному світі. Підсумки першої чверті незалежності».
Така масштабна акція стала першою спробою системного аналізу зовнішньополітичної діяльності нашої держави на міжнародній арені за останні 25 років.
Також вперше було проведено докладний огляд вітчизняної ресурсної бази, залученої до поточної інформаційної війни та підведено підсумки того, які технічні та організаційні засоби може використати Україна у протистоянні не лише збройній, але й інформаційній агресії з боку Кремля.
Круглий стіл складався з трьох дискусійних панелей:
1) СВІТОВА ПІДТРИМКА УКРАЇНИ. ШЛЯХ У ЧВЕРТЬ СТОЛІТТЯ;
2) УКРАЇНА У ПОЛІТИЧНОМУ ТА ЕКОНОМІЧНОМУ АСПЕКТАХ;
3) УКРАЇНА У СУСПІЛЬНОМУ АСПЕКТІ. ПОПУЛЯРИЗАЦІЯ УКРАЇНИ У СВІТІ – ІНФОРМАЦІЙНА ВІЙНА
В роботі круглого столу взяли участь:
Леонід Кравчук – Президент України (1991-1994).
Лі Янг-Гу – Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Корея в Україні
Анатолій Соловей – Начальник управління Публічної дипломатії Міністерства Закордонних Справ.
Стефан Романів – Генеральний секретар Світового Конгресу Українців. Голова Союзу Українських Організацій Австралії.
Дмитро Золотухін – Заступник Міністра інформаційної політики України.
Грігол Катамадзе – Президент Асоціації платників податків України, Надзвичайний і Повноважний Посол Грузії в Україні (2009-2013 рр).
Олександр Юдін – Доктор технічних наук, професор, Лауреат державної премії України в галузі науки і техніки. Директор інституту комп’ютерних інформаційних технологій НАУ. Заступник голови антикризового центру кіберзахисту бізнесу.
Андрій Мирошніченко – Радник заступника голови Київської міської державної адміністрації.
Юлія Павленко – Заступник Директора Департаменту Міжнародних Операцій ПАТ «Укрпошта».
Юрій Пероганич – громадський діяч в ІТ, освіті та культурі, засновник ГО «Вікімедіа Україна».
Олександр Савченко – український економіст, фінансист, банкір, доктор економічних наук, професор, меценат.
Ольга Редзюк– засновник компанії «OLEROM».
Також були присутні представники дипломатичного корпусу наступних країн: Австралія, Азербайджан, Грузія, Естонія, Іран, Ірак, Кувейт, Єгипет, Палестина, Німеччина, Португалія.
Робота круглого столу розпочалася із виконання Державного Гімну України та привітального слова першого Президента незалежної України (1991-1994) Леоніда Макаровича Кравчука. – «Перш за все хочу привітати всіх присутніх з такою незвичною та неординарною подією, як круглий стіл, що має вже міжнародний характер».
Перший Президент у своєму привітальному слові зробив особливий наголос на тому, що Україна наразі переживає найскладніший етап своєї новітньої історії, спричинений агресією Російської Федерації проти нашої держави.
Леонід Макарович дуже чітко окреслив ті внутрішньополітичні проблеми, які уможливили низку політичних криз та ослабили нашу державу рівно настільки, аби вона стала об’єктом нападу з боку колишнього стратегічного партнера. – «…У Росії сформовано інтелігенцію війни, інтелігенцію тиску… Росія інакше не може… Їй не потрібно аби Україна була поруч із нею, їй потрібно аби Україна була під нею…»
Водночас Президент України 1991-1994рр. Леонід Кравчук сформулював чіткий, бойовий та оптимістичний меседж стосовно тієї ситуації, у якій опинилася наша держава, процитувавши безсмертні рядки Тараса Шевченка – «Борітеся – поборете!».
Також, вітаючи українців, Леонід Макарович сказав: – «Цінуйте це свято. Це перше, найбільше національне свято України. Ми вперше в історії стали незалежною державою в таких межах».
Після привітальних слів першого Президента України, до роботи першої панельної дискусії долучились Начальник управління Публічної Дипломатії Міністерства Закордонних Справ України Анатолій Соловей та Генеральний секретар Світового Конгресу Українців, Голова Союзу Українських Організацій Австралії Стефан Романів.
Анатолій Соловей підвів підсумок роботи його управління, нещодавно створеного у вітчизняному зовнішньополітичному відомстві. «Із невеличкою затримкою у двадцять п’ять років ми створюємо за кордоном наші представництва у сфері культурної та публічної дипломатії…Ми вивчили та використовуватимемо досвід таких інституцій як Гьоте-Інститут та Брітіш Каунсіл» – сказав він.
Стефан Романів, говорячи про те, що Світовий Конгрес Українців (СКУ) існує вже 50 років відзначив, що « …нам свого часу, після здобуття Україною незалежності, пропонували саморозпуститися… Я був проти цього і подальший перебіг подій підтвердив мою правоту… Світовий Конгрес Українців підтримав Київ під час агресії й буде підтримувати надалі».Також Генеральний секретар СКУ розповів про те, що українські громади по усьому світу ведуть активну проукраїнську інформаційну кампанію та намагаються донести правду про агресію РФ проти нашої країни.
Впродовж другої дискусійної панелі виступали Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Корея в Україні Лі Янг-Гу, Президент Асоціації платників податків України, Надзвичайний та Повноважний Посол Грузії в Україні (2009-2013) Грігол Катамадзе та Олександр Савченко, економіст, банкір, доктор економічних наук та один із засновників банківської системи у незалежній Україні.
Посол Кореї присвятив свою доповідь перспективам залучення іноземних інвестицій до української економіки та розвитку технологій майбутнього у нашій країні. « Україна повинна розпочати важливий та складний процес… Ви маєте написати власну історію успіху» – сказав пан Посол, принагідно підкресливши, що задля успішного просування подібної історії успіху, нашій державі необхідно ініціювати макроекономічні проекти по усьому світу.
Пан Катамадзе робив доповідь, присвячену трансформації фінансової та податкової системи України, кульмінацією якої має стати прийняття нового ліберального податкового кодексу, а відтак й впровадження нової системи оподаткування. Як вважає Грігол Катамадзе лише подібна лібералізація здатна забезпечити потужне економічне зростання. « За 25 років із України було виведено 49 мільярдів доларів… Якби ці кошти лишилися в Україні, то економічна ситуація в Україні була б геть іншою» – наголосив Президент Асоціації платників податків України.
Олександр Савченко виступив із доповіддю, присвяченою геополітичному становищу нашої держави. «Якщо раніше війни велися між імперіями та військово-політичними блоками, то у сучасному світі війни ведуться між цивілізаціями» – сказав він. На думку, пана Савченка події 2014 року, стали індикатором того, що Україна розпрощалася із так званою московсько-православною цивілізацією та зробила остаточний вибір на користь західної цивілізації.
У роботі третьої дискусійної панелі взяли участь Дмитро Золотухін – заступник Міністра інформаційної політики України, Олександр Юдін – Директор інституту комп’ютерних інформаційних технологій НАУ, Юрій Пероганич – громадський діяч, фахівець у галузі ІТ-технологій та засновник ГО « Вікімедіа Україна», Андрій Мирошніченко – радник заступника Голови КМДА, Ольга Редзюк – засновник компанії «OLEROM» та Юлія Павленко – заступник Директора Департаменту Міжнародних Операцій ПАТ «Укрпошта».
Дмитро Золотухін підводив підсумки роботи його Міністерства, яке, як відомо, створювалося задля ведення інформаційної війни під час іншої війни – гібридної, адже інформаційна політика є важливим знаряддям у вибудові не лише дипломатичних відносин між Україною та світом «Ми забагато говоримо сьогодні про загрозу з боку Російської Федерації, але це не є найголовнішою нашою проблемою… Ми здатні чинити супротив цій загрозі» – повідомив учасників круглого столу заступник Міністра інформаційної політики, розповівши про те, що віщання українських телеканалів та українських радіостанцій вже відновлюється на окупованих територіях.
Олександр Юдін проінформував присутніх щодо актуальних питань інформаційної безпеки на тлі можливих кібератак та кіберзагроз на прикладі нещодавньої потужної кібератаки так званого вірусу petya. За його словами, наша держава є в змозі протидіяти подібним викликам, але рівень підготовки фахівців з питань кібербезпеки ще потребує вдосконалення. «На Заході, зокрема в США, формуванням стандартів кібербезпеки опікуються громадські організації» – сказав пан Юдін, пропонуючи і вітчизняним громадським активістам взяти участь у формуванні подібних стандартів у нашій країні.
Юрій Пероганич говорив про те, що й електронна енциклопедія, Вікіпедія, стала у наш час полем бою інформаційної війни. Він навів переконливі статистичні дані щодо втручання російської сторони у роботу Вікіпедії та закликав вітчизняних представників ІТ-спільноти боронити вітчизняний сегмент електронної енциклопедії, адже сучасні технології дозволяють кожному редагувати статті у Вікіпедії. Цим користуються росіяни, спотворюючи смисл статей. «Якщо ви не можете поїхати воювати до зони АТО, ви можете воювати на просторах Вікіпедії» – сказав пан Юрій.
Андрій Мирошніченко, розповів про важливість проведення міжнародних проектів на території України. За приклад він взяв Євробачення-2017 у Києві, наголосивши на інформаційній протидії цьому заходові, яка була помітною у російських та у проросійських ЗМІ. «Казали, що ми не в змозі провести подібний захід, але ми довели протилежне» – сказав пан Мирошниченко.
Засновник компанії «OLEROM» Ольга Редзюк розповіла про те, наскільки важливою є організація міжнародних бізнес-форумів в Україні за участю світових лідерів. «Подібні заходи забезпечують не лише зміцнення позитивного іміджу нашої держави, але й сприяють надходженню інвестицій» – вважає пані Ольга.
Юлія Павленко, заступник Директора Департаменту Міжнародних Операцій ПАТ «Укрпошта» розповіла про те, як «Укрпошта» збільшує експорт українських товарів за межі України. «Ми почали співпрацю з вітчизняними стартаперами й ми активно просуваємо їхні винаходи та товари скрізь у світі» – підсумувала свою розповідь Юлія Павленко.
Підсумовуючи результати цього заходу, головний редактор інформаційно-аналітичного видання «Fashion of Diplomacy» Анна Авраменко подякувала усім учасникам, та зазначила, що і на далі редакція видання має намір організовувати та проводити подібні заходи, присвячені актуальним питанням міжнародної інформаційної політики, чітка задача яких полягатиме в підведенню системного аналізу ефективності урядової політики у галузі міжнародних відносин з усіма досягненнями та прорахунками, а також у формуванні глобального піару України у святі.
Повний фото звіт за посиланням на сторінку у фейсбук https://www.facebook.com/pg/fashiondiplomacy/photos/?tab=album&album_id=1931477723793931
Пряма трансляція телеканала 112
Пряма трансляція 5 канала
Міністерство закордонних справ планує запустити проект «Український інститут», що покликаний популяризувати українську культуру в світі. Про це повідомив начальник управління публічної дипломатії Анатолій Соловей.
Майбутнє України. Політична еліта обговорила перспективи розвитку
Кравчук: інтелігенція РФ сідає за кулемет і вбивають нас за те, що ми хочемо жити інакше – телеканал NewsOne