Петро Рондяк – Про розвиток автомобільної галузі на території України

0

«Віннер Груп Україна» є ексклюзивним постачальником найкращих автомобільних брендів на український ринок та одним з найбільших платників податків до державного бюджету. Що є секретом успіху компанії? Яким є підхід до покупця автомобілів у цій компанії? Про розвиток автомобільної галузі на території України та про основні аспекти діяльності «Віннер» ми говоримо із Головою Правління Петром Рондяком.

Іван Гинянський — один із перших американських бізнесменів, який приїхав до незалежної України та відкрив компанію. Наскільки складно було в ті часи заснувати такий напрямок бізнесу?

Так, пан Іван Гинянський був одним з найперших американських підприємців, які розпочали власний бізнес в Україні. Це було ще у 1992 році. На той час ще не було ані гривні, ані повноцінно функціонуючого державного апарату. То були доволі-таки важкі часи, але водночас дуже цікаві. Пан Іван Гинянський має українське походження, він любить Україну, й тому, попри усі складності, ми розпочали свою роботу, і нам вдалося не лише міцно закріпитися, але й вкоренитися на українському ринку.

Як Ви формуєте свою команду? Наскільки складно потрапити на роботу у вашу компанію? Які цінності мають бути у людини?

Гарна працьовита команда є запорукою будь-якого успішного бізнесу, і ми, звісно ж, не виключення. Основна цінність нашої компанії — дбати. Ми дбаємо про нашого клієнта, про якість нашої продукції і звісно ж дбаємо про своїх працівників. Щоб стати членом нашої команди, людина має поділяти з нами наші цінності. Український ринок праці змінився від того часу, коли ми розпочинали бізнес в Україні, він став більш досвідченим. Наприклад, є багато людей, які вчилися за кордоном, і які застосовують свої знання в Україні. Головними ж критеріями відбору працівників для нас є: професіоналізм, порядність і відданість нашій компанії та нашим цінностям.

Ви працюєте за європейськими правилами, чи має компанія якісь додаткові привілеї від держави, та наскільки складно було у ті часи відповідати подібним критеріям?

Також читайте:  Як не втрачати свою природну красу та молодість - Яна Буркало

Жодних привілеїв від держави ми не маємо і по суті ми їх не очікуємо — та й з рештою, не потребуємо їх. Ми займаємось бізнесом згідно чинного законодавства України. Для нас є великою честю та великою приємністю працювати задля розвитку та добробуту України. Ми свідомі свого вибору — цей вибір полягає в тому, що ми маємо працювати прозоро та чесно. Звісно ж, починати ведення бізнесу за європейськими стандартами у той час, коли мало хто мав уявлення в Україні про ці стандарти, було вкрай складно. Втім, нам це вдалося. Ми збудували автосалони компанії власними силами. Один з найбільших розташований на проспекті Степана Бандери.

Петро Рондяк - Про розвиток автомобільної галузі на території України

Ви — найбільший платник податків. Яку суму компанія перераховує до бюджету України?

Я б не сказав, що ми є найбільшим платником податків. Окрім нас є великі міжнародні компанії, такі як Microsoft, GE, Proctor&Gamble та інші. Проте, ми можемо відверто та відкрито заявити, що нами було перераховано до українського бюджету один мільярд двісті тисяч доларів за весь час нашого існування в Україні. Погодьтеся, це дуже і дуже серйозна сума. Ми горді, що компанія перераховує кошти до державного бюджету України, особливо, у настільки непростий час для держави та для українського народу.

Ви 25 років на ринку в Україні. Попри непросту ситуацію і в країні, і в економіці нарощуєте продажі. У чому секрет успіху?

Коли ми починали нашу діяльність в Україні, ситуація була ще гіршою та ще складнішою, аніж вона є зараз. Секрет успіху нашої компанії полягає в тому, що ми вивчили потреби українців у цій галузі, ми є обізнаними з тими законами, за якими живе та розвивається цей ринок. Ми є свідомими того, що в Україні вже склався та вже існує соціальний прошарок, який завжди зможе дозволити собі автівку. Безумовно, кризові явища в економіці та проблеми довкола країни впливають на нашу роботу, але я б не назвав цей вплив критичним. В Україні наразі йде боротьба за те, щоб Україна стала кращою. І дозвольте мені висловити впевненість, що ті сили у владі, які хочуть кращої, більш чесної та щиро європейської України — обов’язково переможуть. Інакше, просто не може бути.

Також читайте:  Бельгійські інвестиції в Україну та особливості навчання у бельгійських університетах

Чому стільки років українці довіряють саме вашій компанії, коли купують автомобіль? Можете назвати три причини, чому варто прийти саме до вас?

Є одна лише причина і вона є найголовнішою — ми дбаємо про нашого клієнта та про його безпеку. До кожного покупця у нас індивідуальний підхід. Адже є різні люди, яким подобаються різні класи машин. Комусь до вподоби — Land Rover, комусь — Jaguar. Тому ми навчаємо наших консультантів головним принципам, як дізнатись, що саме потрібно людині, аби задовільнити її потреби. Кожне авто має свій унікальний характер, так само як і людина. Тому наші продавці-консультанти мають бути ще й психологами, які допомагають визначати, яка саме машина пасує тому чи іншому покупцеві. Це, звісно ж, не легко, але ми постійно навчаємось і вдосконалюємось у цьому напрямку.

Петро Рондяк - Про розвиток автомобільної галузі на території України

То які ж питання задають Ваші продавці-консультанти покупцям? Чим український покупець відрізняється від європейців? Як знаходите підхід?

Я тривалий час працював у рітейлі, зокрема й у тому автосалоні, який знаходиться на проспекті Степана Бандери. Відверто кажучи, я ніколи не продавав автівок у Європі, тому не можу сказати напевне. Втім, ми задаємо нашим покупцям питання про їх хобі та про їх сімейний стан, про сферу діяльності, про те, для яких цілей купується автомобіль. Це допомагає нам визначитися з маркою та моделлю, яку ми можемо запропонувати. Наскільки мені відомо, подібний підхід до клієнта застосовується і у Європі, і у Сполучених Штатах. Тому, ми можемо сказати, що в Україні діють європейські правила.

Також читайте:  Відкриваємо для себе нові виміри у світовій класичній драматургії

Які авто може запропонувати Ваша компанія сьогодні?

Ми маємо великий вибір автівок: Ford, Volvo, Jaguar, Land Rover, Porsche, Bentley. Вибір автівки залежить від фінансових можливостей клієнта. Ми розраховуємо, що наші головні покупці — це люди, яких називають в Америці «upper middle class».

Ви займаєтесь благодійністю. Розкажіть про цей напрямок. Які благодійні проекти підтримує «Віннер Груп Україна»?

Пан Іван Гинянський, засновуючи нашу компанію тут в Україні, постійно наголошував на тому, що ми не прийшли сюди просто заробити грошей. Ми є частиною України. Нами було підтримано багато благодійних акцій, останні з яких — підтримка АТО шляхом надання чотирьох мікроавтобусів для наших військових на передовій. Зараз ми опікуємось Львівською обласною лікарнею, а саме відділом інтенсивної терапії недоношених новонароджених. Вважаємо, що діти — це наше майбутнє. Ми закупили та надіслали до Львівської обласної лікарні інкубатори для дітей, що народилися завчасно. Без перебування у цьому інкубаторі, завчасно народжена дитина може померти. Продовжуючи цей проект, ми плануємо надати лікарні машину «швидкої допомоги», до якої вже буде вбудовано інкубатор для порятунку дитини, яка завчасно народилась або вдома, або по дорозі до полового будинку. Це стане значною допомогою і порятунком нового життя. Ми вважали, вважаємо та будемо вважати, що наша компанія належить до тих, хто допомагає Україні та робить її кращою. На останок хотів би побажати усім українцям більше оптимізму та більше віри у власні сили. Від 2014 року Україна пройшла крізь надважкі випробування, і не зламалася. Це дає надію і головне — не втратити її…